Poniedziałek, 13 maja. Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego
16/09/2020 - 11:05

Sądecki siatkarz z brązowym medalem Mistrzostw Europy!

Reprezentacja Polski zajęła 3. miejsce w Mistrzostwach Europy U18. W jej składzie obecny był zawodnik SKPS Dunajec Nowy Sącz – Jakub Olszewski.

Polacy szli przez Mistrzostwa Europy U18 „jak burza”. Trzy kolejne zwycięstwa odniesione w starciach z Czechami (3:0), Niemcami (3:0) i Białorusią (3:1), sprawiły, że nasza reprezentacja znalazła się w półfinale. Tam po niezwykle zaciętym boju, musiała uznać wyższość późniejszych zwycięzców turnieju – Włochów (pokonali w finale 3:0 Czechów), przegrywając po Tie-break’u 2:3 (22:25, 25:16, 13:25, 25:20, 13:15).

W ubiegłą niedzielę Polacy pokonali w hali we włoskim Lecce, w meczu o 3. miejsce – Bułgarów 3:1 i zdobyli brązowe medale. W kadrze drużyny znajdował się sądeczanin, zawodnik SKPS Dunajec – Jakub Olszewski, który w spotkaniu tym zdobył cztery punkty.  Po meczu, w wypowiedzi dla portalu pzps.pl, stwierdził: „Trener mocno nas motywował do walki. Powiedział nam, żebysmy za jakiś czas nie mówili sobie, że nie daliśmy z siebie wszystkiego w grze o brąz. Więc wyszliśmy na boisko mocno skoncencentrowani. Cieszymy się, że potwierdziliśmy swoje miejsce w czołówce europejskiej w naszym roczniku”

We wtorek młodzi kadrowicze wrócili do kraju i spotkali się z mediami. Przed lotniskiem czekali na nich przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz ich rodzice.(MP), fot. SKPS Dunajec Nowy Sącz