Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
08/01/2020 - 16:05

Łukasz Pławecki nagrodzony przez prezydenta

Sądecki zawodnik sportów walki otrzymał tytuł Najlepszego Sportowca 2019, który został nadany decyzją prezydenta. Łukasz Pławecki jest pierwszym laureatem tej nagrody.

Konferencja rozpoczęła się od przytoczenia sportowych sukcesów, jakimi pochwalić się może Łukasz Pławecki. Zaprezentował je Tomasz Baliczek, dyrektor Wydziału Sportu w Urzędzie Miasta. Następnie po raz pierwszy wręczono nową nagrodę od prezydenta miasta.

Zobacz: Patronat "Sądeczanina" głosujemy na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny

Ludomir Handzel przyznał, że sam dokonał wyboru sportowca, który ma otrzymać tytuł. Jak zaznaczył zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo taka decyzja jest subiektywna. - Bardzo się cieszę, że Nowy Sącz ma takiego zawodnika, który rozsławia miasto i cały region nie tylko w Polsce, ale i na świecie - argumentował prezydent.

- Bardzo dziękuję za tę nagrodę. Cieszę się, że dostałem doceniony przez Nowy Sącz. Zawsze starałem się godnie reprezentować moje, nasze miasto. Do każdej walki mistrzowskiej wychodzę z herbem na sercu dlatego, że to miasto jest w moim sercu - mówił Łukasz Pławecki.

(m.smierciak@sadeczanin.info). Film: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu