Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
26/03/2023 - 14:50

Co zrobi z Rytra sportowy punkt Doliny Popradu? Są cztery oferty

Aż cztery firmy złożyły swoje oferty w przetargu na budowę nowoczesnego, wielofunkcyjnego boiska w Rytrze. Na ile wyceniły to przedsięwzięcie?

Kto zrobi z Rytra sportową stolicę Doliny Popradu? Są cztery oferty

Zacznijmy od przypomnienia. Już w maju zeszłego roku wójt Jan Kotarba podkreślał, że budowa nowego przedszkola, to dopiero początek inwestycji, które mają zrewolucjonizować oświatę i sport  w gminie Rytro. Lada moment bowiem ruszy przebudowa podstawówki i budowa sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia.

Zobacz też: Rytro: hipermarket dopiero się buduje a już podzielił mieszkańców. Słowacy pewnie zacierają ręce

Ale na tym nie koniec. Dzięki współpracy ze Związkiem Gmin Krynicko–Popradzkich samorząd na dniach ruszy z kolejną wielką inwestycją zaraz przy szkole. Obecne boisko szkolne betonowe, dziś tak naprawdę służące na parking, właśnie na taki parking będzie przerobione, powiększone o teren, na którym obecnie są ustawione urządzenia z placu zabaw. Co zatem z boiskiem? 

Będzie się do niego przechodziło przez mostek, na drugą stronę potoku. Dzieciaki dostaną pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, w którym mieszczą się bez problemu wszystkie pozostałe boiska pełnowymiarowe do koszykówki i siatkówki. A do tego wokół boiska będzie profesjonalna bieżnia, tak by bez problemu dzieciaki mogły zaliczać bieg na 60 i 200 metrów.

Zobacz też: Tyle godzin bez prądu! Sprawdź harmonogram przerw w zasilaniu dla Sądecczyzny

Dlaczego tak mocno akcentujemy słowo „pełnowymiarowe”? Bo tylko takie boiska pozwalają na przeprowadzenie rozgrywek i turniejów. Rytro – dzięki m.in. dofinansowaniu z Polskiego Ładu – ma już niemal zabezpieczone finansowanie przedsięwzięcia.

Jak wyglądają propozycje cenowe zebrane w przetargu prowadzonym właśnie przez związek? Firma „KOMPLEX – BUD” z Łącka wyceniła zadanie najdrożej, bo na 1 423 955 zł, spółka ACE INVEST z Olkusza na 1 368 151 zł, MILBAU Mateusz Niezabitowski ze Słopnic chce 1 261 845 zł a  BUD-MAT z Muszyny oszacował przedsięwzięcie na 1 094 874 zł.

Sam inwestor ma na to zadanie 1 110 000 zł brutto. Jaką zatem podejmie decyzje przy wyborze oferty? O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu