Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
03/02/2020 - 19:55

Filip Piszczek będzie grał we włoskiej Serie B

Napastnik pochodzący z Tylmanowej został piłkarzem Trapani Calcio występującego w Serie B. 24-latek przeniósł się tam z Cracovii, dokąd został wykupiony z Sandecji Nowy Sącz.

Filip Piszczek trafił do Nowego Sącza za sprawą trenera Ryszarda Kuźmy, który wypatrzył go w czwartej lidze i postanowił dać mu szansę gry w biało-czarnych barwach. Sandecję reprezentował łącznie przez cztery lata, wliczając w to historyczne sezony, kiedy drużyna wywalczyła awans do ekstraklasy, a także przez jeden sezon w niej występowała. Wówczas na szczeblu najwyższej ligi wystąpił w 32 meczach i strzelił w nich 6 bramek.

Zobacz: Koszmar piłkarza Sandecji. Bartłomiej Kasprzak nie zagra przez wiele miesięcy

Po zakończeniu tych rozgrywek i spadku Sandecji na zaplecze ekstraklasy, ofertę wykupu Filipa Piszczka złożyła Cracovia. Kluby doszły do porozumienia i transferu napastnika. Według nieoficjalnych informacji transakcja została wyceniona na kwotę około 100 tysięcy euro. Jako piłkarz „Pasów” wychowanek Lubania Tylmanowa zaliczył 49 meczów, strzelił w nich 9 goli i zanotował 5 asyst.

W przerwie zimowej Filip Piszczek został wypożyczony do klubu Serie B, a konkretnie Trapani Calcio. Umowa transferowa zawiera jednak opcję wykupu po zakończeniu sezonu. Piłkarzem tej drużyny jest inny Polak, pomocnik Tomasz Kupisz występujący we Włoszech od kilku lat, co powinno okazać się pomocne w aklimatyzacji byłego piłkarza Sandecji Nowy Sącz.

([email protected]). Fot. Trapani CalcioDziękujemy za przesłanie błędu