Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
28/07/2021 - 15:35

Klaudia Zwolińska tuż za podium na IO w Tokio. Pytamy o opinię Dariusza Popielę

Sądeczanka Klaudia Zwolińska zajęła zajęła 5. miejsce w rywalizacji K1 w kajakarstwie górskim na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. O podsumowanie jej występu i plany na najbliższą przyszłość poprosiliśmy Bogdana Popielę – prezesa klubu Start.

Wtorkowa rywalizacja kajakarek na Igrzyskach Olimpijskich dostarczyła niezwykłych emocji. Polscy kibice ściskali oczywiście kciuki za sądeczankę Klaudię Zwolińską. Po bardzo dobrym przejeździe zajęła ostatecznie 5. miejsce. Pokazała się jednak ze świetnej strony. Wspomina o tym także Bogdan Popiela – prezes klubu Start.

- Za sprawą Klaudii Zwolińskiej poczuliśmy zapach olimpijskiego medali. Ostatecznie, po emocjonującej walce, zajęła 5. miejsce. Popłynęła jednak bardzo dobry przejazd, co potwierdza uzyskany czas. Bez czterech punktów karnych byłaby mistrzynią – mówi Bogdan Popiela.

- Sądeczanka potwierdziła przynależność  do ścisłej czołówki światowej. Napawa to nadzieją na dobre występy w nadchodzącym okresie i stwarza  szanse walki o kolejny medal olimpijski, już za 3 lata w Paryżu – dodaje.

Gdzie zawodniczka ponownie będzie startowała? Jak się okazuje, najbliższym przystankiem jest czempionat krajowy. - Najbliższe plany Klaudii, jak i całej reprezentacji Polski, to Mistrzostwa Polski w przyszłym tygodniu w Krakowie.

Następnie w sierpniu wystartuje w Mistrzostwach Europy U23 w Słowenii, a we wrześniu w dwóch Pucharach Świata w Hiszpanii i Francji. Na koniec czekają ją kończące bogaty sezon Mistrzostwa Świata seniorów w Bratysławie na Słowacji – informuje Dariusz Popiela. ([email protected], fot.: Antoine Lamielle, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons)Dziękujemy za przesłanie błędu