Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
09/02/2020 - 23:30

Komisja dyscyplinarna o Sandecji - nie było sprawy

Pod koniec ubiegłego sezonu, kiedy Sandecja zajmowała czwarte miejsce mając realne szanse na wejście do ekstraklasy, w mediach pojawiły się spekulacje. W trakcie transmisji meczu biało-czarnych komentator powiedział, że ponoć piłkarze dostali zakaz osiągania zbyt dobrych wyników.

Informacja wywołała wielkie poruszenie nie tylko wśród kibiców, ale również działaczy Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zdecydowano więc, że sprawą ma się zająć Komisja Dyscyplinarna.

Zobacz: Sandecja walczy o trzecie miejsce w międzynarodowym turnieju w Chorwacji 

O co chodziło? W trakcie spotkania członków Rady Nadzorczej Sandecji miało dość do rzekomego nakłaniania zawodników, aby celowo odpuścili walkę o awans do krajowej elity. Dziennikarz mówiący o tym na antenie sportowej telewizji nie powoływał się na konkretne źródła.

Sprawę opisało wiele mediów. - Komisja Dyscyplinarna PZPN na posiedzeniu w dniu 16 stycznia 2020 roku, po rozpoznaniu w toku postępowania wyjaśniającego sprawy związanej z publikacją zamieszczoną w dniu 22.04.2019 roku na portalu internetowym sportowefakty.ep.pl, autorstwa red. Dominiki Pawlik pod tytułem "I liga: Kuriozalna sytuacja. Władze Sandecja Nowy Sącz zakazały piłkarzom walczyć o awans" postanowiła na podstawie art. 133 par. 6 Regulaminu Dyscyplinarnego odmówić wszczęcia postępowania dyscyplinarnego w sprawie - brzmi stanowisko PZPN przesłane do klubu w oficjalnych dokumentach.

([email protected]). For. archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu