Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
13/02/2020 - 20:50

Łabowa: podstawówka rządziła na stoku!

Korzystając z słonecznej aury, uczniowie ze szkół podstawowych z gminy Łabowa rywalizowali podczas XV Zawodów Narciarskich o Puchar Wójta Gminy Łabowa.

Na stoku narciarskim w Kamiannej, 62. uczniów szkół podstawowych z Łabowej, Czaczowa, Nowej Wsi i Maciejowej, rozpoczęło popisy umiejętności narciarskich, aby wywalczyć w swoich kategoriach najwyższe laury sportowe.

Ze względu na liczną frekwencję, zawodniczki i zawodnicy sklasyfikowani zostali z podziałem na płeć i wiek. Po ostatnim konkursowym zjeździe, wyniki zawodów ukształtowały się następująco.

Wśród najmłodszych uczniów, z klas I-III, pierwsze trzy miejsca zajęli kolejno: Barbara Mazur (Łabowa), Olga Polańska (Łabowa), Milena Górska (Czaczów) oraz Jan Sołtys (Maciejowa), Jakub Malec (Łabowa), Jakub Pióro (Maciejowa).

W starszych klasach, czyli od czwartej do szóstej, woskowe medale podzielili między sobą: Karolina Kalisz (Łabowa) – I miejsce, Natalia Pancerz (Łabowa) - II miejsce, Zuzanna Zielińska (Nowa Wieś) - III miejsce i analogicznie Hubert Sołtys (Maciejowa), Arkadiusz Kłębczyk (Nowa Wieś), Adrian Ruman (Łabowa).  

Natomiast młodzież z klas VII – VIII, zakończyła rywalizację w niniejszej kolejności (licząc od pierwszego stopnia podium): Julia Zielińska (Nowa Wieś), Zuzanna Smyda (Łabowa). Trzeciego miejsca wśród dziewcząt nie przyznano. U chłopaków, pierwsze miejsce zajął Filip Cempa (Łabowa), drugie Przemysław Baran (Nowa Wieś), trzecie Krystian Stanisz (Nowa Wieś).   

- Za nami jubileuszowe XV zawody narciarskie, które odbyły się na wysokim poziomie. Warunki na stoku w Kamiannej były wyśmienite i sprzyjały dobrej zabawie. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom, nauczycielom, którzy włożyli ogrom pracy w przygotowanie zawodów oraz radnym i sponsorom. Już teraz pragnę wszystkich zaprosić na XVI Zawody Narciarskie o Puchar Wójta Gminy Łabowa Marty Słaby, które odbędą się w przyszłym roku. Mam nadzieję, że uczestników będzie jeszcze więcej – powiedziała, na zakończenie wydarzenia, wójt gminy Łabowa Marta Słaby.

(Karol Trojan) k.trojan@sadeczanin.info, fot.: Urząd Gminy Łabowa

Łabowa: rywalizacja zakończona! Puchary narciarskie rozdane!
Na stoku narciarskim w Kamiannej, zakończyła się XV edycja Zawodów Narciarskich o Puchar Wójta Gminy Łabowa Marty Słaby. Fot.: Urząd Gminy Łabowa


Dziękujemy za przesłanie błędu