Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
18/09/2020 - 17:35

Ostatnia prosta. Niedługo sala gimnastyczna w Rojówce zostanie oddana do użytku

Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Rojówce (gmina Łososina Dolna) wkracza teraz w kluczową fazę. Obiekt ma zostać udostępniony do użytku uczniów i mieszkańców za kilkanaście miesięcy. Prace budowlane idą pełną parą!

Roboty budowlane związane z budową sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Rojówce w dalszym ciągu trwają. Budowlańcy wznoszą solidną konstrukcję i mury, a już niebawem nad budynkiem pojawi się dach, który przykryje część sportowo-widowiskową, a także szatnie, magazyny i pomieszczenia sanitarne. Częściowo udało się także zrealizować prace polegające na połączeniu nowo powstającej sali ze zlokalizowanym tuż obok budynkiem szkoły, co znacznie ułatwi uczniom korzystanie z obiektu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Czytaj też: W Łososinie Dolnej dziękowali Panu Bogu za tegoroczne plony

Inwestycja jest bardzo kosztowna. Jej wartość wynosi prawie 3 miliony złotych. Do końca bieżącego roku prace będą intensywnie posuwać się naprzód. Na najbliższe miesiące zaplanowano naprawdę wiele. Dzięki temu istnieje spora szansa, że pierwszych rozgrywek sportowych w nowej hali będziemy mogli się spodziewać w wakacje w przyszłym roku. Obiekt pozwoli w komfortowych warunkach uprawiać sport oraz realizować pasje lokalnej społeczności.

Zobacz także: Duża inwestycja w Łososinie poprawiła bezpieczeństwo w rejonie kościoła i szkoły

Tegoroczna budowa sali gimnastycznej w Rojówce jest jedną z większych inwestycji gminy. ([email protected], fot. UG Łososina Dolna)

Ostatnia prosta. Niedługo sala gimnastyczna w Rojówce zostanie oddana do użytku
Fot. UG Łososina Dolna


Dziękujemy za przesłanie błędu