Piątek, 10 maja. Imieniny: Antoniny, Izydory, Jana
17/02/2021 - 14:15

Podwójny sukces Pauliny Tomasiak i Wojciecha Mroza. To oni są najlepsi

Paulina Tomasiak - ubiegłoroczna kandydatka w plebiscycie ”Sądeczanin Roku” – została wybrana piłkarką roku w plebiscycie na najlepszego piłkarza Małopolski. Jej nazwisko widnieje teraz obok takich sportowców jak Sławomir Peszko czy Mateusz Wdowiak. Swój sukces świętuje również trener młodej zawodniczki, Wojciech Mróz, Sądeczanin Roku 2018.

Wojciech Mróz, laureat plebiscytu "Sądeczanin Roku 2018". Fot. M. Olszowska
Klub UKS ”Trójeczka” Staszkówka Jelna rozpiera duma. To właśnie jego podopieczna, Paulina Tomasiak, wywalczyła tytuł najlepszej piłkarki w województwie małopolskim. Na ten sukces z pewnością przełożyły się jej dotychczasowe osiągnięcia indywidualne i drużynowe, a zwłaszcza powołanie do kadry A i reprezentowanie naszego kraju podczas meczu eliminacji mistrzostw Europy z Hiszpanią. Oprócz Pauliny wyróżnieni zostali także między innymi Sławomir Peszko i Mateusz Wdowiak.

Paulina gra w klubie UKS 3 Staszkówka Jelna na pozycji napastnika. Jest młodzieżową reprezentantką Polski w kategorii do lat 17 i 19. – Jej talent od razu rzuca się w oczy. Wielokrotnie była też nagradzana tytułami najbardziej wartościowej zawodniczki podczas turniejów, chociażby podczas młodzieżowych mistrzostw Polski 2020 – podkreślają trenerzy. Koleżanki z drużyny zawdzięczają jej z kolei decydujące bramki, a kibice – niesamowite emocje.

Powołanie oraz miłość do sportu prezesa i trenera UKS 3 Staszkówka Jelna Wojciecha Mroza również zostały docenione, bowiem to on zdobył tytuł najlepszego trenera zespołu kobiecych w regionie. W 2020 roku prowadzony przez niego zespół awansował do 1. ligi. Trener zdobył także brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Polski i złoty medal mistrzostw do lat 16. Gratulujemy! ([email protected], fot. M. Olszowska)