Piątek, 26 kwietnia. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
30/11/2019 - 19:10

Porażka Sandecji na koniec piłkarskiego roku

W ostatnim meczu w tym roku piłkarze z Nowego Sącza niespodziewanie przegrali 0:1. Na własnym boisku humory popsuła im w sobotni wieczór Puszcza Niepołomice. To trzecia ligowa porażka sądeczan w tym sezonie przed swoimi kibicami.

Piłkarze Sandecji przegrali z Puszczą

W sobotni wieczór Biało-czarnym przyszło zmierzyć się z drużyną, która co prawda znajdowała się tuż nad strefą spadkową (14. miejsce), ale przed tą kolejką miała najmniej porażek wyjazdowych w całej lidze (4 zwycięstwa, 4 remisy, 1 przegrana). Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego chcieli za to za wszelką cenę przedłużyć passę trzech meczów bez porażki i zatrzymać komplet punktów przy ul. Kilińskiego, aby przezimować w tabeli tuż przy strefie barażowej.

Na początku spotkania uwidoczniła się przewaga w posiadaniu piłki Puszczy (38:62 proc.), ale strzałów było jak na lekarstwo. Gra była twarda i zawodnicy z Niepołomic nie przebierali w środkach, łapiąc żółte kartki. To jednak niepołomiczanie stwarzali sobie więcej okazji do prób zaskoczenia golkipera gospodarzy. Sandecja natomiast pierwszy strzał oddała dopiero po 30. minucie.  Do przerwy zabrakło goli, a sądeczanie zakończyli ją bez cennej próby strzeleckiej na bramkę rywali, co budziło niepokój przed drugą połową.

Po zmianie stron sytuacja sądeckich „Bianconerich” jeszcze bardziej się skomplikowała. W 63. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Jose Embalo i sądeczanie znaleźli się pod ścianą. Mimo starań nie zdołali odwrócić losów spotkania i wynik do końca nie uległ już zmianie. Sandecja zimę spędzi najprawdopodobniej na 12. miejscu, w zależności od wyników sąsiadujących z nią rywali. Teraz przed drużyną z Nowego Sącza przerwa zimowa w rozgrywkach, a w pierwszej połowie stycznia powrót do treningów i okres przygotowawczy. Piłkarską wiosnę sądeczanie rozpoczną od wyjazdowego spotkania z GKS-em Tychy (weekend 28.02-1.03).

Sandecja Nowy Sącz – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 – Embalo (63.)

Sandecja: Bielica, Piter-Bućko, Flis, Szufryn, Gabrych (66. Klichowicz), Kanach (76. Ogorzały), Chmiel Ż (82. Danek), Kun Ż, Thiago, Walski, Korzym.

Puszcza: Niemczycki Ż, Bartków Ż, Embalo Ż (77. Orłowski Ż), Kotwica, Mikołajczyk, Serafin Ż, Stawarczyk, Stępień, Tomalski, Żurek (37. Sitek), Żytek.