Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
12/09/2020 - 16:00

Sportowe Podsumowanie Tygodnia: Wyścig kolarski, Sandecja przegrała u siebie

Nowy Sącz, był metą 2.etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Piłkarze Sandecji przegrali natomiast kolejne spotkanie i wciąż są bez punktów w tym sezonie. Zapraszamy na podsumowanie sportowego tygodnia na Sądecczyźnie.

Trwa piłkarska niemoc Sandecji. „Biało-czarni” kolejny raz musieli uznać wyższość rywali, tym razem ulegając Bruk-Betowi Termalice Nieciecza. Zwycięska bramka padła w drugiej połowie, a jej autorem był Artem Putiwcew. Trener Piotr Mandrysz wskazywał jednak na solidną grę, która powinna wkrótce pierwsze punkty.

Sandecja znalazła się na trzecim od końca miejscu, wśród pierwszoligowców, pod względem łącznych przychodów uzyskanych w 2019 roku. W raporcie Deloitte, sądeczanie są w czołówce, biorąc pod uwagę wzrost zasięgu w mediach społecznościowych.

Kolejne kolejki rozegrano w niższych ligach. W IV Lidze niespodziankę sprawił Poprad Muszyna pokonując Limanovię. Sokół Słopnice po remisie z Wolanią nie jest już liderem tabeli. W Klasie Okręgowej nadal fantastycznie spisuje się Dunajec, będący na pierwszym miejscu. Sensacyjne zwycięstwo na boisku Grodu Podegrodzie odniósł Zyndram Łącko. A-Klasowej stawce po porażce z Zamczyskiem Marcinkowice nadal przewodzi Orzeł Ptaszkowa, ale dogoniła go Victoria Witowice Dolne. W B-Klasie na czele umocniła się Zawada i rezerwy Dunajca.

Zobacz także: O sportowej pasji w niższych ligach rozmawiamy z Wojciechem Binkiem

Tytuł Mistrza Świata obronił Łukasz Pławecki. Sądeczanin na gali HFO w Kleszczowie pokonał Cypryjczyka Michalisa Manolego i jest cały czas jednym z najlepszych kickboxerów w Polsce. Duży sukces zanotował także pochodzący ze Słopnic Andrzej Kowalczyk. Zajął on trzecie miejsce w biegu na 1500 metrów, na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce.

Zobacz także: Wyścig Solidarności w Nowym Sączu! Na mecie duże emocje[ZDJĘCIA] [WIDEO]

W czwartek Nowy Sącz gościł kolarzy uczestniczących w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Do mety, znajdującej się na ulicy Nadbrzeżnej jako pierwszy dojechał Niemiec Michel Aschenbrenner. Liderem klasyfikacji generalnej po drugim etapie został Mistrz Polski – Stanisław Aniołkowski. (MP), fot.: MPDziękujemy za przesłanie błędu