Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
10/11/2020 - 12:15

Więcej porażek już nie zanotuje. Trener Piotr Mandrysz odchodzi z Sandecji

Piotr Mandrysz został odwołany z funkcji pierwszego trenera Sandecji Nowy Sącz. Drużyna pod jego wodzą nie zanotowała żadnego zwycięstwa, przegrywając aż dziewięć ligowych spotkań i jeden remisując. Tymczasowo drużynę poprowadzi Dawid Musiał. Do sztabu szkoleniowego dołączy również Marek Zagórski.

Z trenerem Piotrem Mandryszem władze Sandecji wiązały duże nadzieje. Świadczyć o tym może chociażby dwuletnia umowa, jaką podpisał z klubem w sierpniu. „Specjalista od awansów” miał stworzyć drużynę, która w tym sezonie zapewni sobie spokojne utrzymanie, przy jednoczesnym odmłodzeniu kadry, a w kolejnym powalczy o wyższe cele. Niestety, rzeczywistość szybko zweryfikowała te plany…

Zobacz także: Baty po raz dziewiąty, czyli kolejna klęska Sandecji. Tym razem z Arką Gdynia

Mandrysz jako trener „Biało-czarnych” nie wygrał żadnego meczu, remisując tylko jeden (z GKS-em Bełchatów). Dziewięć spotkań przegrał w Fortuna 1 Lidze, jeden w Pucharze Polski (z Rakowem Częstochowa) i jeden mecz sparingowy (z Koroną Kielce).  Wiele z nich kończyło się bardzo wysokimi wynikami (np. ostatnie starcie z Arką Gdynia). Trener nie potrafił znaleźć sposobu, na odwrócenie niekorzystnej passy, w związku z czym został odwołany ze stanowiska.

Zobacz także: Projekt nowego stadionu Sandecji jest rozczarowujący - twierdzi nasz czytelnik

Od dzisiaj treningi sądeczan prowadzi Dawid Musiał, do sztabu szkoleniowego dołączył również trener drużyny U-19 – Marek Zagórski. Na Twitterze pojawiają się już natomiast pierwsze informacje odnośnie następcy Mandrysza.  

Kto będzie nowym trenerem Sandecji? Przekonamy się wkrótce. Pewne jest natomiast, że czeka go bardzo trudne zadanie „podniesienia” rozbitej drużyny. (MP), fot.: screen Sandecja Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu