Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
08/10/2018 - 15:35

Ten mega parking odkorkuje ulicę Węgierską? [WIDEO]

Pierwszy w regionie parking typu Park&Ride nabiera kształtów. Plac budowy odwiedziliśmy z kamerą TV Sądeczanin.

Darmowy parking dla pasażerów MPK wraz z infrastrukturą dla rowerzystów powstaje dzięki współpracy sądeckiego przewoźnika z gminą Stary Sącz. Obiekt ma zostać oddany do użytku już jesienią przyszłego roku. O szczegółach przedsięwzięcia pisaliśmy w publikacjach: 

Stary Sącz: Wykonawcy chcą 4 miliony więcej niż gmina ma na Park&Ride 

W Starym Sączu można! Zniknie koszmar z parkowaniem – strefa Park & Ride [ZDJĘCIA]

Stary Sącz będzie miał własny, acz niewidoczny dworzec MPK! Zobacz wizualizację [WIDEO]

Parking ma pomieścić aż 130 pojazdów osobowych, osiem autokarów i dodatkowo 22 rowery. Wykonawca wszedł na plac budowy pod koniec czerwca a co bardzo ważne prace nie wiążą się z żadnymi utrudnieniami dla mieszkańców.

Ile udało się już zrobić? – Wykonane zostały fundamenty pod budowę stacji trafo, fragmenty muru oporowego do skarpy oraz fundamenty budowli, jej części komunikacyjnej. W trakcie budowy są fundamenty budynku, w którym mieścić się będą pomieszczenia socjalne na potrzeby obsługi parkingu – obrazuje postępy na placu budowy jej kierownik.

Dlaczego w tytule wspomnieliśmy o ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu? Bo inicjatorzy przedsięwzięcia liczą na to, że dzięki dogodnemu miejscu, gdzie można zaparkować auto zaraz przy węźle komunikacyjnym MPK wielu jej użytkowników zrezygnuje z dojazdu do Nowego Sącza swoimi pojazdami i przesiądzie się do autobusów.

Obok parkingu powstanie też dworzec MPK i nowe rondo, które usprawni komunikacje w całej okolicy. Realizatorzy tych przedsięwzięć wyłonieni zostaną w kolejnych przetargach.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)