Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
17/08/2018 - 13:35

Pielgrzymi z Grybowa ruszyli na Jasną Górę. Dziś pokonają ponad 20 km [WIDEO]

Ponad 400 osób z dekanatu grybowskiego i bobowskiego ruszyło dzisiaj na Jasną Górę. Pielgrzymi spieszą do Matki Boskiej Częstochowskiej z prośbami i dziękczynieniami. Już po raz czwarty przewodzi im ks. Piotr Cichoń, a patronuje św. Katarzyna.

Wierni z diecezji tarnowskiej wyruszyli na Jasną Górę. Dzisiaj o godzinie 6.30 zgromadzili się na Placu Katedralnym w Tarnowie, gdzie uczestniczyli w uroczystej mszy, której przewodniczył bp Andrzej Jeż.  Następnie wszystkie grupy pielgrzymkowe wyruszyły na trasę. Jak co roku jedną z najliczniejszych grup jest grupa nr 26, w której pielgrzymują wierni z dekanatu Grybów i Bobowa. Pątnikom patronuje św. Katarzyna.

- Pielgrzymuję z tą grupą po raz czwarty. Jest nas bardzo dużo. Myślę, że ponad 400 osób. Serdecznie pozdrawiam wszystkich, którzy czytają, słuchają i oglądają portal Sądeczanin – mówi z uśmiechem na twarzy ks. Piotr Cichoń, przewodnik grupy nr 26.  

Zobacz też: Sądeczanie wyruszyli pieszo na Jasną Górę [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dzisiaj pielgrzymi przejdą około 20 kilometrów. Tradycyjnie będą nocować w Radłowie koło Wojnicza. Jutro czeka ich ciężki dzień. Zdecydowanie najtrudniejszy. Będą musieli wcześnie rano wstać. Przejdą ponad 40 km.

- To jest już moja dziewiąta pielgrzymka na Jasną Górę. Jeślibym nie poszedł na pielgrzymkę to brakowałoby mi tych ludzi, których tu spotykam, spotkań, rozmów - mówi Wojciech, który pielgrzymuje z grupą nr 26. – Drugi dzień będzie dla mnie najtrudniejszy, ale z pomocą Bożą dam radę.

[email protected], fot. RG, film RG

Pielgrzymi z Grybowa wyruszyli na Jasną Górę. Dzisiaj pokonają ponad 20 km
Ponad 400 osób z dekanatu Grybowskiego i Bobowskiego ruszyło dzisiaj na Jasną Górę. Pielgrzymi śpieszą do Matki Boskiej Częstochowskiej z prośbami i dziękczynieniami. Już po raz czwarty przewodzi im ks. Piotr Cichoń, a patronuje św. Katarzyna.


Dziękujemy za przesłanie błędu