Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
20/12/2018 - 22:10

Akcja Serce-Sercu jest już na ostatniej prostej. Odwiedziliśmy wolontariuszy ELO

Akcja Serce-Sercu dobiega już końca. Członkowie Klubu Szalonych Emerytów pakują do paczek zebrane produkty. Jeszcze tylko przez dwa dni spotkacie naszych wolontariuszy w sklepach. To już ostatni moment, aby podzielić się darami z potrzebującymi.

Odwiedziliśmy sklep Biedronka, który znajduje się przy ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu. Tam od samego rana uczennice z Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego zbierały dary dla potrzebujących. Zuzia i Kinga to doświadczone wolontariuszki. Uczęszczając do gimnazjum, włączały się w naszą akcję. Teraz uczą się w szkole średniej, ale nie wyobrażają sobie świąt bez akcji Serce-Sercu.

- Uważamy, że warto pomagać, ponieważ każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy i wtedy chcielibyśmy otrzymać tę pomoc od innych ludzi. Takie akcje, jak Serce-Sercu powinny być organizowane również w kolejnych latach, ponieważ zarówno wolontariusze, jak i  wszyscy, którzy wrzucają do wózka produkty, uczą się bezinteresownej pomocy – wyjaśniają uczennice Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego.

Zobacz też Serce-Sercu: pierwsze świąteczne paczki trafiły już do potrzebujących

- Za rok też weźmiemy udział w tej akcji, ponieważ warto pomagać. Zobaczyć szczęście u innych ludzi to jest najlepszy prezent jaki tylko możemy otrzymać – dodają.

RG [email protected] Fot. RG, film KS

Dziękujemy za przesłanie błędu