Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
01/05/2016 - 11:00

Majówka w Miasteczku Galicyjskim: Do południa bez tłumów. Karczma zamknięta

Dziś do godziny 18 potrwa w Miasteczku Galicyjskim i Sądeckim Parku Etnograficznym „Majówka” na otwarcie sezonu. Zainteresowani mogą liczyć na wiele atrakcji. Prawdziwa zabawa zacznie się po 13. Do południa ryneczek miasteczka świecił raczej pustkami.

Od rana w Miasteczku Galicyjskim ustawiali się wystawcy. Na targach rękodzieła można kupić zarówno świątki jak i ręcznie robione z tkanin zabawki czy ceramikę, a także regionalne specjały (np. miód i oscypki). Zwiedzających, którzy ostrzyli sobie apetyt na galicyjski obiad, zaskoczyła kartka na drzwiach Gospody Galicyjskiej – „W dniu dzisiejszym rezerwacja – przepraszamy”. Regionalne specjały skosztować można było za to w Sądeckim Parku Etnograficznym.

Organizatorem majówki jest Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Przygotowywana co roku impreza jest dobrą okazją do odwiedzenia większości zabudowań i ekspozycji Miasteczka Galicyjskiego oraz skansenu (łącznie aż 125 obiektów), a tym samym wsłuchania się w opowieści kustoszy, jak to było przed laty na poczcie, w drukarni, u fotografa, garncarza, jak żyło się średniozamożnym rodzinom na wsi, czy jak wyglądała szkoła w latach trzydziestych bądź pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Każdego roku do udziału w majówce zapraszane są zespoły regionalne. Tym razem goście będą mogli się bawić z Regionalnym Zespołem Pieśni i Tańca „Dolina Dunajca”, Regionalnym Zespołem Pieśni i Tańca „Młodzi Jastrzębianie” oraz przy dźwiękach kapeli Regionalnego Zespołu „Pogórzanie”.

Jutro (2 maja) Miasteczko Galicyjskie zaprasza na Rodzinny Festyn Patriotyczny, przygotowany z okazji Święta Flagi.

(JB)

Majówka w Miasteczku Galicyjskim: Do południa bez tłumów. Karczma zamknięta


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)