Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
23/08/2016 - 08:35

Nasze interwencje: Kamienica tonie w śmieciach, my się tu kąpiemy

Pan Paweł Kotlarz nadesłał nam zdjęcia Kamienicy, które wykonał w ostatnią niedzielę ok. kilometra od mostu 700-lecia w kierunku na Krynicę Zdrój.

Do zdjęć załączony był równie obrazowy list, który przytaczamy w całości:

Zobacz też: Obrazki z Nowego Sącza: Jak lubią wypoczywać sądeczanie? W śmieciach [FILM]

"Chciałbym się podzielić widokiem naszej górskiej rzeki, jaki zaobserwowałem w ostatnią niedzielę (zdjęcia z załączniku). Jest mi niezmiernie smutno i wstyd za tych, którzy tak nieodpowiedzialny sposób niszczą naszą przyrodę.

To już nie pierwsza moja obserwacja. Odprowadzanie ścieków do rzeki. Sterczące rury z nieczystościami, tak dobrze widoczne po dużych  przybraniach  rzeki.

Proszę o pomoc i poruszenie tego tematu.

Zobacz też: W Nowym Sączu jest plaża! Prawdziwa plaża nad Kamienicą!

Ufam, że przyjdzie w końcu moment opamiętania. Pamiętajmy, że woda to życie. Lokalizacja: Nowy Sącz, rzeka Kamienica około 1 km od mostu 700-lecia w kierunku Krynicy (drugi basen przy Alejach Piłsudskiego). Szerokość geograficzna 49,6169. Długość geograficzna 20,7218"

Zdjęcia przesyłamy do RZGW a wszystkim przypominamy, że sądeczanie przez całe lato kąpią się w Kamienicy. Wszystkie śmieci, które trafiają do rzeki wracają do nas. A od zanieczyszczeń już tylko krok do problemów ze skórą, alergii itp…

Kamienica, rzeka tonie w śmieciach


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)