Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
09/01/2020 - 06:40

Rozmowy Dnia: Sądecki Diament znów wspiera zdolną młodzież z regionu

Fundacja Sądecka oraz Społeczno – Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” od ponad 20 lat wspierają najzdolniejszą młodzież z naszego regionu. Fundusz Stypendialny im. Stanisława i Jana Potoczków i mecenat nad młodymi naukowcami artystami i sportowcami, czyli Sądecki Diament to przedsięwzięcia, których nie trzeba już nikomu przedstawiać. Z dyrektorem Fundacji Sądeckiej Przemysławem Bawołkiem rozmawiamy o tegorocznej odsłonie przedsięwzięcia.

W 2012 roku z inicjatywy Zygmunta Berdychowskiego, Prezesa Społeczno – Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin” powstał program  wspierania zdolnej młodzieży – Sadecki Diament. Pomysłodawca projektu zawsze powtarza, że największe inwestycje to te które są kierowane  do  młodego człowieka.  Mottem przewodnim tego projekt są słowa Świętego Jana Pawła II „Młodość to czas, w którym człowiek odczuwa największą potrzebę  wsparcia”.

Wojewódzki Konkurs Historyczny „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto, Moja Duma” już trwa a o szczegółach pisaliśmy w publikacji Konkurs „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma” ma już 7 lat!

Już na dniach z kolei rusza nabór zgłoszeń w kolejnym wyjątkowo popularnym i największym tego typu przedsięwzięciu w regionie czyli konkursie muzycznym Sądeckie Młode Talenty. Wyłonieni w castingach półfinaliści mają możliwość nagrania profesjonalnych teledysków, które potem publikowane są na portalu Sądeczanin.info. Jednocześnie uruchamiane jest głosowanie sms, które wyłania ścisłych finalistów. Finał rozgrywany jest podczas uroczystego konkursu transmitowanego na żywo.

Zobacz też: Sądeckie Młode Talenty: wiemy już ile osób nagra swój teledysk!

W jury konkursowym od pierwszej edycji  zasiadają znakomici muzycy oraz osoby, z show biznesu muzycznego, m. in. Mateusz Ziółko, Arkadio, Kordian, Piotr Krzywdziński . Laureaci konkursu otrzymują promocję medialną na portalu Sadeczanin.info oraz stypendia naukowe.  Finaliści i laureaci kontynuują karierę muzyczną i zdobywają sukcesy w najpopularniejszych konkursach muzycznych w kraju.

Kolejnym niesamowitym przedsięwzięciem Sądeckiego Diamentu jest konkurs Nowy Sącz Nowe Technologie dedykowane tym, którzy nowoczesną technologię potrafią przekuć w praktyczne wynalazki. W tym roku formuła konkursu zostanie zmodyfikowana, tak by mogła w nim wziąć większa rzesza uczestników.

O szczegółach rozmawiamy z Przemysławem Bawołkiem dyrektorem Fundacji Sądeckiej.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu