Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
21/11/2023 - 13:15

Gigantyczne korki w Nowym Sączu! Mieszkańcy próbują przetrwać drogowy armagedon [WIDEO]

Od kilku dni niektóre ulice Nowego Sącza są częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Wszystko przez modernizację linii kolejowej. Jak mieszkańcy radzą sobie z drogowymi utrudnieniami w mieście? Zapytaliśmy ich o to podczas sondy ulicznej.

W Nowym Sączu ruszyła realizowana przez PKP PLK budowa nowej linii kolejowej Podłęże - Piekiełko. W związku z tym niektóre ulice Nowego Sącza zostały częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. To spowodowało w mieście ogromne korki, szczególnie w godzinach szczytu, gdy wszyscy jadą do pracy albo w godzinach popołudniowych wracają z niej do swoich domów. 

Zobacz też Paraliż na drogach Nowego Sącza! Całe miasto w ogromnych korkach [WIDEO]

Modernizacja linii kolejowej w Nowym Sączu

Największe utrudnienia są na ulicy Węgierskiej i Zielonej z powodu zamkniętego odcinka drogi w okolicach wiaduktu. Spore utrudnienia są również na ul. Jagiellońskiej z powodu zamkniętego dojazdu na Wólki ulicą Mickiewicza. Korki tworzą się także w Rynku, na ul. Pijarskiej, Tarnowskiej i w wielu innych miejscach miasta. 

Mieszkańcy Nowego Sącza o utrudnieniach w mieście

Jak sobie radzą mieszkańcy Nowego Sącza z tymi wszystkimi utrudnieniami? Zapytaliśmy ich o to w sondzie, którą kilka dni temu przeprowadziliśmy na ulicy Jagiellońskiej. 

- Jeżdżę autobusem. Mnie korki w ogóle nie dotyczą. Wiem, że to nie jest tak łatwo zorganizować. Wszyscy kiedyś chcielibyśmy mieć szybką kolej do Krakowa - mówi nasz rozmówca.

- Chodzę na piechotę. Nie mam samochodu, dlatego nie mam problemu z korkami, ale dla kierowców na pewno jest to duże utrudnienie - dodaje kolejna osoba.

Wszystkie wypowiedzi, które zebraliśmy podczas sondy, znajdziecie w materiale filmowym. ([email protected] Film M. Pogwizd)Dziękujemy za przesłanie błędu