Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
18/04/2018 - 13:25

Podwójna ciągła i pasy – najlepsze miejsce do wyprzedzania! [WIDEO]

Podwójna ciągła i pasy okazały się najdogodniejszym miejscem do wyprzedzania dla kierowcy nagranego przez naszego Czytelnika na ulicy Zygmuntowskiej w Nowym Sączu wczoraj, czyli 17 kwietnia wieczorem. Czy cokolwiek może usprawiedliwić podobne zachowanie?

Jeśli chodzi o piratów drogowych: są i pewnie zawsze będą jeździć po drogach. Jedno w tym wszystkim cieszy – nie ma przyzwolenia społecznego na takie wybryki, a przynajmniej to przyzwolenie się kurczy czego najlepszym dowodem są nadsyłane do naszej redakcji filmy z popisami kierowców z samego Nowego Sącza jak i okolic.

Zobacz też: Mały cud na Jagiellońskiej! Wyprzedzał na pewniaka, ale pieszego na pasach nie przewidział! [WIDEO]

Zawsze przy oglądaniu podobnych filmów pytacie: czy autor filmu zgłosił nagrany incydent na policję. Ręczymy Wam, że część osób tak robi a film nadsyła nam dlatego, że uważa, że w podobnych sytuacjach opinia publiczna, wstyd i szum, który robi się wokół takich filmów jest większa karą niż mandat. Część osób jednak rezygnuje i po jednej z rozmów telefonicznych znamy już wytłumaczenie.

Zobacz też: Chełmiec: Jazda w wykonaniu wirtuoza, czyli na rondzie tylko pod prąd! [WIDEO]

- Ja nie mam czasu jeździć na policję, składać zeznań a jak ktoś nie przyjmie mandatu biegać jeszcze po sądach, ale nie zgadzam się na podobne zachowania. Zawsze przypominają mi się słowa mojego teścia, zawodowego kierowcy, który powtarza je praktycznie za każdym razem jak jesteśmy razem w trasie: ty będziesz jechał od linijki a zginiesz przez takiego idiotę. Teść opowiadał mi też, że kiedyś było tak, że jak kierowcy wyczaili takiego wariata za kierownicą, to go potrafili blokować. Tak robili przede wszystkim kierowcy tirów: brali wariata w środek i ten już w tym momencie miał pełno w gaciach. Czy to mądre nie wiem, ale teść twierdzi, że działało.

- Kiedyś jak jechała na mnie na czołówkę kobieta, która jeszcze na domiar wszystkiego rozmawiała przez telefon pomyślałem sobie: niech babsztyl wpadnie w jakieś drzewo, niech ma jakąś konkretna nauczkę, byle by nikt przy tym nie ucierpiał…

ES [email protected] Film: CzytelnikDziękujemy za przesłanie błędu