Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
27/03/2023 - 14:30

Poseł Jan Duda o KWP: ta idea uczy odpowiedzialności, za tych, co są w potrzebie

Wśród gości, którzy zaszczycili swoją obecnością mieszkańców regionu, przybyłych na XXVI walne zgromadzenie członków Kasa Wzajemnej Pomocy do Domu Weselnego Casablanka do Niskowej był również poseł Jan Duda (PiS). Sam należy również do grona 2,5 tysiąca osób, którzy zaufali Kasom Wzajemnej Pomocy.

Poseł Jan Duda jest członkiem koła gminnego Stowarzyszenia Kasa Wzajemnej Pomocy w Piątkowej, a Kasie Wzajemnej Pomocy w Chełmcu udostępnia pomieszczenie.

Parlamentarzysta uważa, że działalność Stowarzyszenia KWP jest bardzo dobrą ideą, która jednoczy ludzi – oddanych społeczników, wspierających tych, którzy potrzebują finansowego wsparcia.

Ta idea wpisuje się, jak zaznacza poseł Duda, w jego historię działalności w NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych.

Najważniejsze jest jednak to, że ta idea opiera się na wzajemnej solidarności, na dostrzeganiu nie tylko siebie, ale też drugiego człowieka. Ta idea, zdaniem posła, oprócz pomocy uczy każdego z nas takiej elementarnej odpowiedzialności za bliźniego, naszego znajomego, sąsiada, za człowieka, którego nie znam, a który znalazł się w potrzebie.

- Tyle razy na tej sali padało słowo solidarność – powiedział do zebranych poseł Jana Duda. – NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych. Tutaj wiedzę wielu moich starszych kolegów, z którymi, w roku 1981 zaczęliśmy właśnie tworzyć „Solidarność”. Wśród nich jest oczywiście Zygmunt Berdychowski, którego poznałem pod koniec lat 80. XX wieku, z którym tą „Solidarność” RI, po stanie wojennym, odbudowywaliśmy. Drogi Zygmuncie – za to ci serdecznie dziękuję. Stowarzyszenie Kasa Wzajemnej Pomocy jest jak przysłowiowe dziecko, które jest wynikiem naszej działalności w NSZZ „Solidarność” RI. Jest, rozwijało się i nadal rozwija się. I niech tak będzie. A Państwu – tej wyjątkowej społeczności Kasy Wzajemnej Pomocy serdecznie gratuluję.

[email protected], fot. IM, film: Dominik Wojda.Dziękujemy za przesłanie błędu