Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
13/09/2019 - 15:40

To będzie wielka manifestacja wiary. „Polska pod Krzyżem” razem z Sądecczyzną

To ma być wielka manifestacja za wartościami chrześcijańskimi i odpowiedź na postępującą laicyzację społeczeństwa. W sobotę 14 września w święto Podwyższenia Krzyża odbędzie wielka akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem”. Główne uroczystości odbędą się we Włocławku, ale także w kilkuset miejscach w Polsce i na świecie. Wierni zgromadzą się także w Nowym i Starym Sączu, w Krynicy i Limanowej.

To ma być modlitewna ofensywa ludzi wierzących i manifestacja chrześcijańskich wartości. W sobotę, kiedy przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na lotnisku aeroklubu w Kruszynie pod Włocławkiem odbędzie modlitwa z udziałem duchownych i świeckich z całej Polski. Wydarzenie organizuje diecezja włocławska i Fundacja Solo Dios Basta.

Czytaj tez Nowe czasy, nowe grzechy? Współczesność wkradła się do konfesjonałów

Wydarzenie ma stanowić odpowiedź na postępującą laicyzację społeczeństwa – podkreślają organizatorzy.

- W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. – czytamy na stronie polskapodkrzyzem.pl. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa.

Główne uroczystości odbędą się we Włocławku, ale także w kilkuset miejscach  w Polsce i na świecie. Wierni zgromadza się także  w  Nowym i Starym Sączu, w Krynicy, Limanowej. Ks. Michał Dąbrówka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie mówił w  radiu RDN, że będzie to wspólna modlitwa w blasku Krzyża Chrystusowego.

– Jest to moment, w którym chcemy postawić krzyż w centrum swojego życia. Nie chodzi o to, żeby to było wydarzenie, ale by krzyż Chrystusa był w centrum przez całe nasze życie. Widzimy coraz więcej duchowego zamętu i ludzi, którzy odchodzą od Boga. My chcemy, żeby Bóg był na pierwszym miejscu w naszym życiu, dlatego krzyż stawiamy w centrum – dodaje.

Czytaj też Dlaczego sądeccy biznesmeni potrzebują Boga? Założyli własne duszpasterstwo

Podczas spotkań modlitewnych w łączności z „Polską pod Krzyżem” wierni będą odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej, modlitwy przy krzyżach, adorację Krzyża Świętego, różaniec.

W Ochotnicy Dolnej zaplanowano nabożeństwo Drogi Krzyżowej w plenerze do krzyża stulecia niepodległości. Na szczyt wierni będą nieść wierną kopię krzyża, jaki Jan Paweł II podarował młodym w 1985 r., a członkowie Związku Podhalan flagę narodową. fot. jm

[email protected] fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu