Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
05/12/2018 - 12:35

Brzesko: Grzegorz Brach – burmistrz Latocha ma nowego zastępcę. Kto rządzi radą?

Tomasz Latocha, który po dogrywce w drugiej turze ze Sławomirem Paterem przejął stanowisko burmistrza po Grzegorzu Wawryce już na pierwszej sesji poinformował radnych, że jego zastępcą będzie Grzegorz Brach. A jak wygląda nowe prezydium rady?

Zobacz też: Wyniki wyborów 2018 w gminie Brzesko. Kto został radnym?

– Z dniem dzisiejszym funkcję mojego zastępcy pełnić będzie Grzegorz Brach były wójt Dębna, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Finansami w małopolskim Urzędzie Marszałkowskim. To doświadczony samorządowiec, który na pewno znakomicie pełnić będzie swoją funkcję – mówił na sesji Tomasz Latocha (KWW Brzesko OdNowa) już po zaprzysiężeniu.

Inaczej też wygląda sama rada. Kandydatów na szefa rady zgłoszono dwóch. Marię Kądziołkę (KWW Wspólnota Samorządowa Powiatu Brzeskiego) zgłosił Leszek Klimek a Marka Górskiego (KW PiS) – Adam Kwaśniak.

Zobacz też: Kto będzie rządził w powiecie brzeskim? Zobacz pełny skład prezydium

Po podliczeniu głosów okazało się, że na Marię Kądziołkę 12 radnych a kandydaturę Marka Górskiego poparło 8 radnych. Tym samym przewodnicząca została Kądziołka.

Na stanowisko wiceprzewodniczących zgłoszono dwóch radnych – Adriana Zaleśnego i Kamila Trąbę, w głosowaniu poparła ich większość radnych i obydwaj zasiedli w prezydium rady obok Marii Kądziołki.

ES [email protected] Fot.: UMiG Brzesko  Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)