Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
29/11/2019 - 17:50

Ceny idą w górę. Kolejna gmina podnosi stawki za wywóz śmieci

To już postanowione. Samorządowcy w Dobrej podjęli uchwałę w sprawie ustalenia stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Tak jak i w innych gminach i tam wzrosną ceny za wywóz śmieci.

Wciąż rosnące stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi to problem ogólnokrajowy. Są miasta, gdzie od stycznia ceny za wywóz śmieci wzrosną o 300 proc. Co zrobić żeby zatrzymać ten trend? Właśnie takie pytanie padło podczas wczorajszej sesji rady gminy. - To jest jeden z tych tematów, który na komisjach samorządu poruszany będzie bardzo często – skomentowała poseł Urszula Nowogórska.  – Mamy nadzieję, że ten problem zostanie kiedyś rozwiązany – dodał przewodniczący rady, Jan Palki. Wydaje się więc, że prostej odpowiedzi na to pytanie nie ma. Jak powiedziała Urszula Nowogórska ilość produktów, które kupujemy wzrasta, a tym samym rośnie liczba opakowań i śmieci, które wytwarzamy. A więc jeżeli nie będzie globalnego podejścia do tematu, czy rozsądnej gospodarki odpadami, tego problemu nie da się rozwiązać. 

Gmina Dobra jest jedną z tych, które najdłużej utrzymały najniższe stawki. To się niestety zmieni. Po burzliwej dyskusji radni podjęli uchwałę, od stycznia stawka za wywóz śmieci będzie obliczana w oparciu o liczbę mieszkańców danego gospodarstwa. W przypadku segregowania śmieci będzie to 14zł od osoby za miesiąc, a w przypadku odpadów niesegregowanych 28zł od osoby za miesiąc. Zmieni się również częstotliwość płacenia, nowa ustawa zakłada miesięczny tryb uiszczania opłaty. [email protected], fot. archiwum sadecznin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe