Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
07/09/2021 - 14:10

Chełmiec: gmina osuwisku nie odpuści. Naprawią drogę w Woli Kurowskiej

Dziś dla służb w gminie Chełmiec priorytetem na Woli Kurowskiej jest bezpieczeństwo i przejezdność. O czym mowa? O poważnie uszkodzonej drodze gminnej w tej miejscowości. Po ostatnich ulewach osuwisko, które uaktywniło się tu już zeszłej jesieni, znów uszkodziło kolejny odcinek traktu.

Chełmiec: gmina osuwisku nie odpuści. Naprawią drogę w Woli Kurowskiej

O dramatycznej sytuacji na drodze gminnej w Woli Kurowskiej pisaliśmy obszernie w publikacji Chełmiec: ta droga miejscami już wisi w powietrzu! A osuwiska niszczą ją dalej

Wczoraj udało nam się jedynie dowiedzieć, że na wniosek mieszkańców sołtys wraz z radą sołecką już formalnie zwróciła się do gminy o jak najszybszą naprawę uszkodzonego traktu.

Dziś z kolei mamy już informacje z pierwszej ręki, czyli od dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Bogumiły Aszklar Lelito. Na wstępie szefowa komunalki podkreśla, że wszyscy w gminie zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i już podjęte zostały działania, dzięki którym będzie można cały ten teren, a przede wszystkim drogę, właściwie zabezpieczyć przed osuwiskiem. Tyle, że wymaga to solidnego i czasochłonnego przygotowania od strony formalnej. Inna rzecz, że podobne przedsięwzięcia – co nie raz wybrzmiało w naszych relacjach z terenu innych gmin borykających się z problemem osuwisk – pochłaniają ogromne pieniądze. Gmina Chełmiec najprawdopodobniej, jak pozostałe, będzie musiała szukać wsparcia finansowego z zewnątrz.

Jednocześnie Aszklar Lelito ręczy, że już w najbliższym czasie na drodze zostaną wykonane doraźne naprawy i zabezpieczenia. Priorytetem jest teraz bezpieczeństwo i przejezdność. – Na pewno nie zostawimy mieszkańców bez przejazdu przed zimą – zaznacza nasza rozmówczyni.

Mieszkańcy muszą jednocześnie pamiętać też, że takie prace, by efekty były trwałe, można wykonać jak grunt podeschnie po ostatnich ulewach. ([email protected] Fot.: Czytelnik, archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu