Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
08/09/2019 - 14:35

Co się dzieje na Nawojowskiej. Korek na kilka kilometrów!

Ci, którzy mijają skrzyżowanie sądeckiej obwodnicy z ulicą Nawojowska i jadą w kierunku Krynicy łapią się głowy. Jak okiem sięgnąć korek. Niektórzy są przekonani, że zdarzył się jakiś wypadek. Powód jest zupełnie inny. Prawie wszyscy jadą na Agropromocję do Nawojowej.

Fani największych ogrodniczych targów cierpliwie stoją w korku, pewni, że wcześniej czy później dojadą do celu podróży. Kto jednak chcę się dostać do Krynicy, niech lepiej skorzysta z nawigacji i wybierze inną drogę. Albo niech wybierze rower. To dziś w okolicach Nawojowej najpewniejszy środek lokomocji.

czytaj też Pech dopadł ich w Barcicach. Przez niego jej weekend zamienił się w koszmar 

Sznur samochodów ciągnie się  od kościoła na osiedlu Zawada aż do skrzyżowania  koło urzędu gminy w Nawojowej. Tam z kolei wszyscy skręcają w prawo. Agroporomocja  odbywa w pobliżu zespołu szkól rolniczych. Ścisk jest taki, że ruchem  kieruje policja.

czytaj też Sądecka policja poluje na drogowych piratów. Łowy są obfite

A na targach? Nieprzebrane tłumy. Wszystkich opanowało zakupowe  i degustacyjne szaleństwo. Wszystkiego jest w bród... i roślin i ogrodniczego sprzętu i smakołyków. Ludzie są zachwyceni.

czytaj też Agropromocja! Ale dlaczego? Co w niej szczególnego? [WIDEO]

[email protected] fot.jmDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)