Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
12/11/2020 - 08:50

Dramatyczny apel o pomoc. 40-letni policjant z Limanowej walczy o życie

Pomagał innym, teraz sam potrzebuje pomocy. Pochodzący z Limanowej nadkomisarz Wojciech Matras z drogówki wojewódzkiej komendy policji w Krakowie jest w bardzo ciężkim stanie. Choruje na COVUD-19 i walczy o życie. Jego koledzy rozpaczliwie szukają dla niego osocza krwi od kogoś, kto pokonał koronawirusa.

zdjęcie ilustrcyjne

- Nasz przyjaciel nadkom. Wojciech Matras z wydziału ruchu drogowego potrzebuje pomocy. Zaraził się COVID-19 i jest w ciężkim stanie. Leży w Szpitalu Uniwersyteckim– czytamy w apelu zamieszczonym na stronie internetowej komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Zwracamy się do osób, które przeszły COVID-19, by zgłosili się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie i oddali osoczeTo może uratować życie policjanta. Jeżeli jesteś w grupie ozdrowieńców, oddaj osocze i uratuj życie Wojtkowi i innym chorym  - napisano w apelu.

Potrzebna jest  grupa krwi BRhD+, ale jak czytamy,  oddać można osocze każdej grupy krwi. - Wówczas  Wojtek będzie mógł liczyć na właściwe osocze dla siebie od innego dawcy – apelują policjanci i proszą o kontakt z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie pod numerem telefonu 663 560 300. Można też kontaktować się za pośrednictwem skrzynki mailowej: dzial.dawcow@rckik.krakow.pl (jm)Dziękujemy za przesłanie błędu