Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
04/03/2019 - 16:05

Gdzie parkować w centrum Nowego Sącza. Czyżby światełko w tunelu?

Osiemdziesiąt sześć nowych miejsc parkingowych ma powstać w ścisłym centrum miasta, nieopodal Restauracji Panorama. Według planów istniejący tam parking działający na terenach miejskich ma być rozbudowany. W tym miejscu mają być wydzielone bezpłatne miejsca do parkowania dla posiadaczy Karty Nowosądeczanina.


Jeszcze w trakcie kampanii wyborczej Ludomir Handzel, kandydat Koalicji Nowosądeckiej na prezydenta Nowego Sącza zapowiadał wprowadzenie Karty Nowosądeczanina. Wówczas kandydat KN obiecywał w hasłach wyborczych, że karta będzie uprawniała osoby, które płacą podatki w mieście m.in. do bezpłatnej komunikacji czy darmowych parkingów.

Okazuje się bezpłatne miejsca postojowe będą dostępne na nowych parkingach. Taki parking na 86 miejsc ma powstać właśnie nieopodal restauracji Panorama przy ul. Romanowskiego.

Rada miasta Nowego Sącza na ostatniej sesji zdecydowała, że po przesunięciach w budżecie, została zagwarantowana kwota 1,2 mln złotych na to zadanie.

- Mamy pieniądze na realizację tej inwestycji – mówi Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza. – Ten parking jest bardzo potrzebny.

Pod Restauracją Panorama znajduje się obecnie parking, ale jest on niewielki

- Mamy gotową dokumentację - dodał wiceprezydent. – Są zarezerwowane środki na to zadanie. Teraz wystarczy tylko ogłosić przetarg i przystąpić do realizacji inwestycji. Istniejący parking przy Restauracji Panorama będzie nieco inaczej wyglądał. Zostanie rozbudowany. Będzie zlokalizowany na dwóch „półkach”. Docelowo myślimy, aby go jeszcze poszerzyć.

Czy będzie to parking bezpłatny tylko dla posiadaczy Karty Nowosądeczanina?

- Jak to będzie dokładnie funkcjonowało dowiemy się wówczas, kiedy powołany zespół skończy pracę nad Kartą Nowosądeczanina – precyzuje wiceprezydent Bochenek. – Część miejsc parkingowych będzie dostępnych za darmo dla osób, które będą posiadały wspomnianą kartę. Mamy też na uwadze to, że od restauracji Panorama w stronę ruin sądeckiego zamku dysponujemy pasem terenu, który można byłoby zagospodarowywać właśnie pod parkingi – stwierdził wiceprezydent Bochenek.

Wiązałoby się to oczywiście ze stworzeniem dogodnego dojazdu do wspomnianych parkingów.

Musi być także opracowany, o czym mówi prezydent Ludomir Handzel, system, który regulowałby czas darmowego parkowania.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)