Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
17/06/2018 - 19:30

Halina Węgrzyn, dyrektor SP nr 21 uhonorowana Tarczą Herbową [ZDJĘCIA]

Halina Węgrzyn, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 21 im. Jana Pawła II w Nowym Sączu została uhonorowana Tarczą Herbową Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza. Wyróżnienie to otrzymała w uznaniu zasług w dziedzinie oświaty.

Tarczę Halinie Węgrzyn przyznała Rada Miasta Nowego Sącza. Wręczono ją podczas obchodów 20-lecia szkoły, którą kieruje od momentu, kiedy placówka zaczęła funkcjonować w nowym osiedlu Wojska Polskiego.

Z gratulacjami dla pani dyrektor pospieszyli m.in. Jerzy Gwiżdż, wiceprezydent Nowego Sącza oraz miejscy radni: Janusz Kwiatkowski, przewodniczący Rady Miasta, wiceprzewodniczący Tomasz Cisoń oraz Bożena Jawor, Dawid Dumana i Józef Gryźlak.

Podczas uroczystości wielokrotnie podkreślane były zasługi dyrektor Haliny Węgrzyn dla sądeckiej oświaty i wychowania młodego pokolenia w duchu patriotycznym i religijnym. Między innymi organizowała ona na szczeblu międzynarodowym konkurs „Przywrócić głos Niezłomnym, nieobecnym na lekcjach historii", organizowała również biegi patrolowe do miejsc poświęconych Janowi Pawłowi II, akcje charytatywne i misyjne: adopcje na odległość czy angażowała się w budowę kaplicy w Kodymie na Ukrainie. Nie pominięto jej działalności w krajowej i diecezjalnej Społecznej Radzie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. 

Zobacz także: Wiemy, kto będzie kierował od września sądeckimi szkołami i przedszkolami

- Gratuluję jubileuszu szkoły, który przypada w roku szczególnym, bo w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości – mówił podczas uroczystości Jerzy Gwiżdż, zastępca prezydenta Nowego Sącza. -  Pięknie to zespala się w tej szkole, w której tak wiele ważnych uroczystości przebiega pod hasłem patriotyzmu i z wątkami, które naszemu narodowi nie powinny być nigdy obce i tymi, które nie powinny być zapomniane. Gratuluję wszystkim, którzy w tej szkole tak wiele osiągają, przekazując dzieciom wiedzę i dobre wzorce wychowawcze. 

Jerzy Gwiżdż zwrócił się także bezpośrednio do dyrektor Haliny Węgrzyn, która z końcem tego roku szkolnego przechodzi na emeryturę. 

- Dzięki pani zaangażowaniu ta szkoła wrosła w szkolnictwo sądeckie bardzo mocno i wiem, że tak pozostanie, bo pani przygotowała wszystkich pracowników do tego, żeby właśnie tak było. To ważne, żeby młodzi ludzie przejmujący stery po tak doświadczonych nauczycielach, korzystali z ich wiedzy, ale także pasji, którą każdy dyrektor musi w sobie nosić, żeby sprawie i efektywnie wykonywać swoje obowiązki. I jeszcze jedno: kiedy mówi się o szkole numer 21 i o tym, kto tutaj dowodzi, to mówi się, że w tej szkole dyrektorem jest Matka Polka. To jest piękne określenie, bo rzeczywiście wszystkie te walory, które należy przypisać temu pojęciu, pani spełnia  - jako matka swoich dzieci i jako matka wielu sądeckich dzieci, które tutaj się uczą. 

Dla dyrektor Haliny Węgrzyn była to bardzo wzruszająca chwila. Przyznała, że  za swój największy sukces uważa stworzenie szkoły i prowadzenie jej przez dwadzieścia lat, a zawdzięcza to temu, iż nosi ona imię świętego Jana Pawła II. Odnosząc się natomiast do określania jej, jako Matki Polki stwierdziła, że jest najlepszym dowodem na to, że kobieta może się realizować zawodowo posiadając wieloletnią rodzinę. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 ma dziesięcioro swoich dzieci.

Kilka tygodni temu w rozmowie z portalem Sądeczanin.info dyrektor Halina Węgrzyn mówiła:

- Przechodzę na emeryturę. Za sobą mam 41 lat pracy, w tym 27 lat na stanowisku dyrektora. Najwyższy czas. Trzeba odpocząć.

W kwietniu został rozstrzygnięty konkurs na dyrektora tej placówki. Od nowego roku szkolnego będzie nią kierowała Beata Mac, nauczyciel historii pracująca w tej szkole.

Opr. IM, Fot. i źródło: UM w Nowym Sączu.

Halina Węgrzyn uhonorowana Tarczą Herbową
Halina Węgrzyn odbiera wyróżnienie


Dziękujemy za przesłanie błędu