Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
26/09/2022 - 16:00

Jeszcze w tym roku chcą wyremontować drogę. Wydadzą na to 300 tysięcy złotych

Jeszcze w tym roku drogowcy wkroczą do Żeleźnikowej Małej. Gmina Nawojowa ekspresem przyjęła uchwałę, która pozwoli na realizację remontu. Skąd wzięli na to pieniądze?

207 tysięcy złotych z funduszu leśnego od Lasów Państwowych trafiło do gminy Nawojowa. Środki te zostaną przekazane na remont drogi Podlas w Żeleźnikowej Małej.

Samorząd dopłaci do tej inwestycji około 100 tysięcy złotych. Remont zostanie wykonany jeszcze w tym roku.

Choć przyznanie promes od Lasów Państwowych z rąk dyrektora Pawła Szczygła i ministra Edwarda Siarki odbyło się zaledwie kilka dni temu, gmina Nawojowa już ogłosiła przetarg na wykonanie prac drogowych w Żeleźnikowej Małej.

Jak mówi wójt gminy Nawojowa, Stanisław Kiełbasa, tuż po otrzymaniu promesy została zwołana nadzwyczajna sesja rady gminy Nawojowa, środki zostały przyjęte do budżetu i samorząd mógł ogłosić przetarg jeszcze w piątek.

Pieniądze z funduszu leśnego trafiły również do gminy Łabowa (remont drogi z Łabowej w kierunku Uhrynia), Korzenna (remont drogi w Mogilnie), Stary Sącz i Łososina Dolna. Promesę odebrał także starosta nowosądecki, Marek Kwiatkowski. Czytaj więcej tutaj: Powiat dostał trzy miliony złotych. Zrobią remont drogi i dwóch mostów ([email protected], fot. ilustracyjne – Frycowa, autor: SKS)Dziękujemy za przesłanie błędu