Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
02/07/2021 - 17:05

Już po stresie. Ósmoklasiści otrzymali wyniki egzaminów

Już po stresie. Ósmoklasiści poznali dzisiaj wyniki egzaminów. Z kolei w najbliższy poniedziałek, maturzyści otrzymają wyniki matur .

Dzisiaj o godzinie 10, uczniowie klas ósmych, poznali wyniki egzaminów, które odbywały się końcem maja (25-27). Absolwenci szkoły podstawowej w Stadłach mają mieszane uczucia co do swoich wyników - wśród nich znajdują się mniej i bardziej zadowoleni.

- Co prawda nauka zdalna niekoniecznie ułatwiała przygotowanie się do egzaminu, ponieważ siedząc w domu łatwo ulec pokusie i sięgnąć po telefon. Nauczyciele jednak stanęli na wysokości zadania i starali się nas przygotować jak najlepiej, bez względu na przeciwności losu - opowiada Gabrysia Jarosz, uczennica klasy ósmej. Zapytani o to, czy było to dla nich stresujące, jednomyślnie odpowiedzieli: tak.

- Dodatkowe wymogi sanitarne na egzaminie tylko to potęgowały, jednak opanowałam stres i podeszłam do egzaminu ze stoickim spokojem, przecież nie taki diabeł straszny jak go malują -  powiedziała nam Monika Kowalkowska, uczennica klasy ósmej. 

Według uczniów, tegoroczny egzamin był na podobnym poziomie co próbny, lub zeszłoroczny. Nikogo nie zadziwia to, że najtrudniejszym przedmiotem okazała się matematyka - królowa nauk. Za to najlepiej prezentują się wyniki z języka polskiego. Można śmiało stwierdzić, że ósmoklasiści oficjalnie rozpoczęli wakacje.

- Jeśli chodzi o jakieś konkretne plany to ich nie mamy. W tym roku stawiamy na spontaniczność - jednogłośnie stwierdzili Filip Sapalski, Ania Zaczyk, Monika Kowalkowska i Gabrysia Jarosz, uczniowie klasy 8. (Aleksandra Kulig, fot. Sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu