Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
11/10/2023 - 21:50

Kto zwyciężył w debacie “Sądeczanina”? Czytelnicy wciąż oddają głosy

Wielka debata “Sądeczanina” była pełna ciekawych wypowiedzi, propozycji programowych i ripost. Kto wypadł jednak najlepiej? O tym zdecydowali czytelnicy “Sądeczanina” w sondzie. Dwójka kandydatów wyraźnie wyprzedziła pozostałych.

Wielka debata "Sądeczanina"

Takiego wydarzenia podczas trwającej kampanii do wyborów parlamentarnych na Sądecczyźnie jeszcze nie było. Siedmiu kandydatów, siedem zupełnie różnych osobowości, siedmiu liderów swoich list i siedem pomysłów na Polskę. Wielka debata “Sądeczanina” to było coś!

Kandydaci do Sejmu odpowiadali na sześć pytań. Dotyczyły zarówno spraw naszego regionu, jak i polityki ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Gorących momentów nie brakowało. Dopisała również publiczność, wspierająca swoich faworytów.

Zwycięzcy debaty "Sądeczanina"

Kto zaprezentował się jednak najlepiej? Czyje odpowiedzi najbardziej podobały się mieszkańcom Sądecczyzny? Kogo można określać mianem zwycięzcy debaty? Zapytaliśmy o to w sondzie. 

Zagłosowało w niej ponad 1,1 tys. osób. Zgodnie z wynikami, naszych czytelników najbardziej urzekł występ Ryszarda Wilka. Kandydat Konfederacji zdobył 36 proc. głosów. Drugą pozycję zajęła Urszula Nowogórska z Trzeciej Drogi - 28 proc., a podium uzupełniła przedstawicielka Bezpartyjnych Samorządowców - Małgorzata Gromala - 16 proc.

Kolejne miejsca zajęli: Ryszard Terlecki (9 proc.), Weronika Smarduch (6 proc.), Rafał Piech (4 proc.) oraz Edward Ucherski (1 proc.).

Przypominamy, że wybory odbędą się już w najbliższą niedzielę. Lokale będą czynne od godziny 7 do 21. Debatę “Sądeczanina” możecie obejrzeć TUTAJ. ([email protected], fot.: JM)Dziękujemy za przesłanie błędu