Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
10/04/2024 - 18:10

Łącko: zrobią w końcu przejście dla pieszych koło cmentarza, będzie też chodnik

Doskonałe wieści dla mieszkańców Łącka. Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg na długo wyczekiwaną przebudowę powiatówki między kościołem i cmentarzem w tej miejscowości. Będzie tu też w końcu chodnik.

Łącko: zrobią w końcu przejście dla pieszych koło cmentarza, będzie też chodnik

Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg na przebudowę drogi Łącko – Naszacowice.

W wypadku chodzi o liczący sobie 208 metrów odcinek drogi w samym Łącku i to w tym najbardziej newralgicznym miejscu między kościołem a cmentarzem. Dzięki modernizacji droga będzie miała 6 a miejscami 7 metrów szerokości a dodatkowo będzie tu w końcu chodnik na szerokość od 1 do 2,08 m. Skąd to zróżnicowanie? Oczywiście jest ono uwarunkowane zabudową i możliwościami techniczno topograficznymi. 

Dla wygody i bezpieczeństwa pieszych zaplanowano wyniesienie krawężnika 12 cm (2cm na zjazdach i przejściu dla pieszych). Dodatkowo zostaną przebudowane zjazdy z drogi i powstanie kanalizacja burzowa z prawdziwego zdarzenia o długości  ok. 119,3m. I co najważniejsze będzie bezpieczne, doświetlone przejście dla pieszych.

Jak czytamy w Specyfikacji Warunków Zamówienia, termin rozpoczęcia prac, przekazania placu budowy to 7 dni od daty zawarcia umowy a ten najważniejszy dla mieszkańców, czyli zakończenia robót to maksymalnie 90 dni od daty podpisania umowy. Wykonawcę poznamy już za dwa tygodnie. ([email protected] Fot.: archiwum UG w Łącku) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu