Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
08/08/2021 - 05:40

Muszynka, Leluchów: od 9 sierpnia zmiany przy przekraczaniu granicy ze Słowacją

Słowacja od poniedziałku (9 sierpnia) zmienia zasady wjazdu i przekraczania granicy, w tym w Muszynce (gmina Krynica) i Leluchowie (gmina Muszyna). Zmiany polegają na definicji osoby w pełni zaszczepionej.

Słowacja od poniedziałku (9 sierpnia) zmienia zasady wjazdu i przekraczania granicy, w tym Muszynka-Kurov i Leluchów-Circ.

Oprócz tego, na terenie gminy Muszyna znajdują się punkty graniczne na Popradzie, powstałe po wybudowaniu ścieżki rowerowej i trzech mostów: Milik-Legnava, Andrzejówka- Mały Lipnik oraz Żegiestów-Sulin.  


Zmiany polegają przede wszystkim na definicji osoby w pełni zaszczepionej czyli takiej, która przyjęła dwie dawki szczepionki na COVID-19, a od drugiego zastrzyku minęło 14 dni. Natomiast 21 dni musi upłynąć od przyjęcia szczepionki w jednej dawce.

Jednak, w obu przypadkach od zaszczepienie nie może minąć więcej niż 12 miesięcy.

Szczepienie potwierdzić można certyfikatem, który musi zawierać tekst w języku słowackim lub angielskim. Słowackie władze uznają również zaświadczenie o przebyciu choroby COVID-19. Od pierwszego pozytywnego testu nie może upłynąć 180 dni.

Z kwarantanny, którą można ukończyć po pięciu dniach, wykonując test PCR, zwolnieni są także pracownicy transgraniczni. Jednak dla nich taka możliwość kończy się 1 września. Po tym będą musieli zakończyć proces szczepień. (MK) fot. aut, Żródło: https://automat.gov.sk/.Dziękujemy za przesłanie błędu