Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
22/10/2021 - 12:15

Nie żyje Danuta Jędryczka. Była wielokrotnie odznaczana, wychowała pokolenia

W wieku 84 lat zmarła Danuta Jędryczka, honorowy członek cechu rzemiosł i przedsiębiorczości w Gorlicach. W czasie swojej pracy zawodowej wychowała całe pokolenia. Pogrzeb odbędzie się w sobotę w gorlickiej bazylice.

Smutne wieści napłynęły z Gorlic. We wtorek (19 października), w wieku 84 lat zmarła Danuta Jędryczka. W czasie swojej długoletniej pracy w gorlickim Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości wychowała wiele pokoleń, które szkoliła pod kątem zawodu cukiernik.

Jego członkiem stała się w 1978 roku. Prowadziła wówczas także zakład pierkarsko-cukierniczy. Była członkiem komisji egzaminacyjnej przy Izbie Rzemieślniczej w Nowym Sączu od 1986 do 1997 roku (zawód cukiernik) oraz od 1997 do 2003 roku (zawód piekarz).

Była również długoletnim członkiem zarządu, a w latach 1989-2012 podstarszą Cechu. Za swoje zasługi została odznaczona honorową odznaką rzemiosła, platynowym medalem im. Jana Kilińskiego „za zasługi w rzemiośle” i złotą odznaką „za szkolenie uczniów w rzemiośle”. Udzielała się również społecznie.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę (23 października) o godzinie 11 w gorlickiej bazylice. Poprzedzi go czuwanie modlitewne. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu