Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
05/04/2024 - 16:50

Nieźle, prawda? Tak będzie już za rok wyglądał GOK w Łabowej

Łabowa ma już wizualizację, jak będzie wyglądał tutejszy Gminny Ośrodek Kultury w 2025. Budynek uzyska zupełnie nowy wizerunek po gruntownej termomodernizacji.

Jak widzicie, za projekt odpowiada biuro 77 Architekci. Projekt zakłada nie tylko wymiany, jak to mówią fachowcy, skorupy, czyli całej elewacji, ale również kompleksową modernizację systemu centralnego ogrzewania i oświetlenia oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. – Ocieplone będzie całe poddasze, docieplone ściany, zamontowane zostaną pompy ciepła, wymieniona cała stolarka okienna i drzwi zewnętrzne, zamontowane oświetlenie energooszczędne. Wszystko w oparciu o audyt energetyczny i by obniżyć pobór i koszt energii grzewczej i prądu i by budynek spełniał aktualnie obowiązujące w tym zakresie normy – wyjaśnia wójt Marta Słaby. 

Łabowa: jest aż 7 list kandydatów na radnych. Zobacz wszystkie nazwiska i okręgi

Do tego zamontowany zostanie inteligentny system automatyki pogodowej, który będzie dostosowywał m.in. temperaturę w środku budynku do warunków atmosferycznych. Temu też będzie służyć nowy system wentylacji i klimatyzacji.

Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku a zakończy w 2025. Całość ma kosztować koło miliona złotych i Łabowa ma już ten cel zabezpieczone pieniądze pozyskane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. - Jest to bezzwrotne wsparcie z planu rozwojowego - podkreśla gospodarz gminy. ([email protected] Fot.: UG w Łabowej) (c) Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu