Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
28/02/2020 - 10:50

Nowy Sącz: ruszyło wydawanie kart nowosądeczanina

Prawie dwadzieścia tysięcy sądeczan, którzy złożyli wniosek o kartę nowosądeczanina oczekuje na jej wydanie. Jak już pisaliśmy, po okresie przestoju spowodowanym zamknięciem, w związku z koronawirusem, fabryki w Chinach, we wtorek późnym popołudniem dotarło do Nowego Sącza ponad 25 tysięcy kart. Niezwłocznie ruszyła procedura zapisu danych na plastikowych plakietkach.

- Od wtorkowego popołudnia, czyli od momentu, kiedy do Nowego Sącza dotarło 25,5 tysiąca kart aż do dzisiaj wydrukowanych zostało 1 400 kart - mówi Jerzy Leszczyński, prezes spółki MPK w Nowym Sączu. – Gotową kartę z kolejki oczekujących odebrało 300 osób.

Karty, które po kilku tygodniach opóźnienia dotarły do Nowego Sącza z Chin muszą mieć naniesione dane mieszkańca: imię i nazwisko, zdjęcie osoby, numer użytkownika. Karta musi być też skonfigurowana z programem obsługi MPK.

Jeśli karta jest gotowa do odbioru mieszkaniec Nowego Sącza powinien otrzymać powiadomienie SMS, albo drogą elektroniczną e-mail-em.

Karty są nadrukowywane w ośmiu stanowiskach działających w siedzibie MPK. Tutaj czas pracy dla pracowników spółki zajmujących się nanoszeniem danych na karty został wydłużony.

Wydawanie kart odbywa się natomiast w trzech punktach MPK przy ul. Piotra Skargi, Wyspiańskiego i w nowej siedzibie dworca MPK.

Jacek Żelasko zapewnia, że karty, które dotarły z Chin są bezpieczne i mieszkańcy nie mają się czego obawiać.

- To nie jest tak, że plastikowe karty bezpośrednio trafiły do Nowego Sącza z Chin – Były oclone, przechodziły przez kontrolę służb, tak, jak inne towary docierające do Polski z innych krajów. Trzeba też powiedzieć, że karty plastikowe nie są materią organiczną. Zabezpieczone są woskiem. Każda karta przed naniesieniem danych jest dodatkowo dezynfekowana środkiem zawierającym alkohol i środkiem bakteriobójczym i grzybobójczym, chociażby po to, aby można było na nią nanieść dane – mówi Jerzy Leszczyński, prezes spółki MPK w Nowym Sączu. - Podczas drukowania jest wysoka temperatura, więc nie ma się czego obawiać

Aby usprawnić wydawanie kart MPK uruchomiło wydawanie kart w każdą sobotę w punkcie obsługi klienta przy ul. Piotra Skargi w godz. od 8 do 14.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu