KONTAKT

REKLAMA

OGŁOSZENIA

SYGNAŁ

E-WYDANIE
wiadomosci

Wiadomości
05/02/2019 - 20:50
Obserwuj nas:

Nowy Sącz: takich "perełek" znajdziemy w mieście więcej. Stoją i niszczeją

REKLAMA
Przy ul. Sienkiewicza w Nowym Sączu stoi budynek, w którym kiedyś pracowali policjanci. Kilka lat temu mundurowi przeprowadzili się stamtąd do nowej komendy policji, która obecnie znajduje się, już nie w ścisłym centrum miasta, ale przy ul. Grottgera. Teraz opuszczony przez nich obiekt niszczeje w oczach.

Powybijane okna, sypiąca się elewacja, a w środku hula wiatr. Budynek przy ul. Sienkiewicza jest własnością Skarbu Państwa.

Kilka tygodni temu w sądeckim ratuszu, podczas sesji rozpętała się awantura związana z pomysłem kupna przez miasto pięciohektarowej działki przy ul. Węgierskiej, który przedstawił nowy prezydent miasta Ludomir Handzel. Nosił się on, bowiem, z zamiarem budowy tam nowego ratusza. Radni nie zgodzili się na kupno tego terenu, na który, przypomnijmy miasto musiałoby zaciągnąć prawie 21 mln kredyt.

Czytaj także: Wielki come back sądeckiej policji! Wiemy, gdzie będzie komisariat-centrum

Wtedy też niektórzy radni przedstawili własne pomysły, gdzie można byłoby ulokować nowy magistrat.

Jedną z takich propozycji, które wtedy padły, jako te do rozważenia, był właśnie niszczejący budynek przy ul. Sienkiewicza, który na dodatek nie ma parkingu, poza mikroskopijnym miejscem obok, na którym może stać zaledwie kilka samochodów.

Zapytaliśmy w biurze prasowym Urzędu Miasta, czy jest brana pod uwagę możliwość zagospodarowania tego budynku na potrzeby Urzędu Miasta?

- Budynek przy ulicy Sienkiewicza po byłej siedzibie policji jest własnością Skarbu Państwa - odpowiedziała Monika Zagórowska z biura prasowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu. - Kilka podmiotów było zainteresowanych jego dzierżawą, ale po zapoznaniu się ze stanem budynku, zrezygnowało z dalszego ubiegania się o dzierżawę.

Budynek wymaga, z pewnością kapitalnego remontu. Nawet, gdyby miasto ewentualnie zamierzało zaadaptować go na potrzeby Urzędu Miasta, to  musiałby być gruntownie zmodernizowany i przebudowany.

[email protected], fot. IM.Obserwuj nas na:


Inne teksty tego autora


REKLAMA
Dziękujemy za przesłanie błędu