Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
28/06/2020 - 09:55

Nowy Sącz: wybory w dobie pandemii. Przed lokalami ustawiały się kolejki

Punktualnie o godz. 7 w całym kraju rozpoczęło się głosowanie w wyborach prezydenckich. Potrwa ono do godz. 21. Na terenie Nowego Sącza pracują 53 komisje. Jeszcze przed otwarciem lokali wyborczych ustawiały się kolejki osób, które chciały oddać swój głos. Tak było również przed lokalem, w którym pracuje Obwodowa Komisja Wyborcza nr 40 przy ul. Wincentego Pola.

Już na kwadrans przed rozpoczęciem się głosowania przed siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej nr 40 na osiedlu Wólki w Nowym Sączu ustawiali się w kolejce wyborcy. Każdy starał się zachować między sobą przewidzianą obostrzeniami odległość.

Ci, którzy dzisiaj zdecydowali się udać osobiście do lokalu wyborczego mieli oczywiście nałożoną na twarz maseczkę, którą chronili usta i nos. Część miała także ubrane jednorazowe rękawiczki. Każdy wchodził też z własnym długopisem.

Punktualnie o godz. 7 lokal wyborczy został otwarty i wyborcy byli wpuszczani do środka, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Każdy wchodzący miał dezynfekowane ręce. Dopiero wtedy można było podejść do komisji

Rano na wybory do lokalu wyborczego przy ul. Wincentego Pola poszli Gabriela i Maciej Stawowiakowie

- Uważamy, że branie udziału w wyborach jest naszym obywatelskim obowiązkiem – mówi pani Gabriela - Jest to bardzo istotny, historyczny moment - Według mnie są to najważniejsze wybory od 1989 roku i naszym obowiązkiem jest w nich zabrać głos – uzupełnia jej wypowiedź mąż.

W podobnym tonie wypowiada się inny wyborca

- Przyszedłem, aby spełnić mój obywatelski obowiązek. Konstytucja gwarantuje mi to, że mam wpływ, kto będzie rządził naszym krajem. I to jest najważniejsze. Dlaczego tak rano? Jestem „rannym ptaszkiem” – mówi wyborca.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu