Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
09/08/2021 - 15:00

Posłanki Lewicy w Nowym Sączu. O czym mówiły, o co prosiły?

Joanna Scheuring-Wielgus, Katarzyna Ueberhan, Monika Falej, Paulina Matysiak, Anita Kucharska-Dziedzic – posłanki Lewicy odwiedziły Nowy Sącz. Spotkania w rynku oraz w Parku Strzeleckim były okazją do rozmów z mieszkańcami.

Nowy Sącz był jednym z miast, jakie wczoraj odwiedziły posłanki Lewicy. Na tej trasie, oprócz Nowego Sącza znalazły się: Rybnik, Bielsko-Biała oraz Kraków.

Przypomnijmy, że parlamentarzystki podczas tegorocznych wakacji odwiedzają polskie miasta, a towarzyszy im hasło „Zrobimy to lepiej!”.

Do Nowego Sącza by spotkać się mieszkańcami przyjechały posłanki: Joanna Scheuring-Wielgus, Katarzyna Ueberhan i Monika Falej, Paulina Matysiak i Anita Kucharska-Dziedzic.

- Jeździmy po Polsce od przeszło trzech tygodni, od miasta do miasteczka, od dużego do małego – różnie – mówiła na sądeckim runku posłanka Joanna Scheuring-Wielgus – Rozmawiamy z mieszkankami i mieszkańcami na różne ważne tematy. O prawach kobiet, bo walczymy o nie od wielu, wielu lat. Mówimy o tym, że musi być więcej kobiet w polityce, mówimy o tym, dlaczego o te prawa należy walczyć. Ale poruszamy też ważne problemy danego regionu i te, które są ważne dla nas wszystkich w Polsce.

Posłanka Monika Falej nakreśliła założenia ważnego dla Lewicy projektu. Mówiła o tym, że zawiązał się komitet obywatelski organizacji pozarządowych, w którym są także posłanki Lewicy. Między innymi posłanka Falej oraz Katarzyna Ueberhan.

- Zostałyśmy oddelegowane przez klub Lewicy do tego projektu, aby zbierać podpisy pod ustawą obywatelską mówiącą o legalnej aborcji bez kompromisu – powiedziała posłanka Monika Falej. – Zabieg medyczny, jakim jest aborcja ma być legalny do 12 tygodnia ciąży. Po 12 tygodniu będzie legalny pod pewnymi warunkami. Żaden lekarz nie będzie mógł się zasłaniać klauzulą sumienia. I nikt nie może być karany za udzielenie pomocy kobiecie, która będzie chciała takiego zabiegu medycznego dokonać.

Jak zaznaczyła posłanka, jest to ustawa wypracowana wspólnie z organizacjami pozarządowymi i zachęcała do składania przez sądeczan podpisów pod tą ustawą. Potrzeba 100 tysięcy podpisów.

- Im więcej tym lepiej – zaznaczyła posłanka.

Posłanka Paulina Matysiak mówiła o szczepieniach przeciw COVID-19 i o tym, dlaczego one są teraz jeszcze w trakcie pandemii, bardzo ważne.

- Szczepienia są w stanie uratować nasze zdrowie i życie, ale także życia naszych bliskich – zaznaczyła posłanka Paulina Matysiak.

- Stoimy przed czwartą falą pandemii - mówiła posłanka. – To od nas, naszej odpowiedzialności zależy, jak my sobie z nią poradzimy. Rząd powinien jeszcze bardziej promować szczepienia, by zachęcić tych, którzy nie są jeszcze przekonani. Powinien też walczyć z fake newsami, które do nas docierają.

Zaznaczyła, że wszyscy posłowie i senatorowie Lewicy są zaszczepieni i zachęcają innych do szczepień.

Po zakończeniu krótkiego briefingu na sądeckim rynku posłanki Lewicy wraz z Jakubem Bocheńskim, liderem Lewicy w regionie przeszły sądeckim deptakiem do Parku Strzeleckiego, gdzie spotkały się z mieszkańcami i odpowiadały na różne pytania, które nurtowały sądeczan.

[email protected], fot. IM.

Posłanki Lewicy w Nowym Sączu. O czym mówiły, o co prosiły?
Joanna Scheuring-Wielgus, Katarzyna Ueberhan, Monika Falej, Paulina Matysiak, Anita Kucharska-Dziedzic – posłanki Lewicy odwiedziły Nowy Sącz. Spotkania w rynku oraz w Parku Strzeleckim były okazją do rozmów z mieszkańcami.


Dziękujemy za przesłanie błędu