Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
28/08/2022 - 15:55

Prace naprawcze zakończone. Grybów przez kilka dni walczył z wodną awarią

Problem po raz kolejny został rozwiązany. Woda w Grybowie nie jest już zanieczyszczona, co oznacza, że mieszkańcy mogą ponowie z niej korzystać. Przypomnijmy, że nie było to możliwe od wtorku.

Wodne problemy w Grybowie

To był kolejny wodny problem w Grybowie w sierpniu. Na początku miesiąca miasto walczyło z dużą awarią wody. Badanie próbek z wodociągu publicznego wykazało obecność bakterii z grupy coli i enterokoków kałowych. Ponadto, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu, stwierdził również przekroczenie parametru mętności oraz nieakceptowalny zapach.

Niezbędna była naprawa. Mieszkańcy musieli korzystać z beczkowozów ustawionych w kilku punktach miasta. Specjalne oświadczenie wydał również burmistrz Paweł Fyda. 11 sierpnia, po komunikacie sanepidu wszystko wróciło jednak do normy. Chwilowe problemy występowały także w piątek. 

Problem rozwiązany

Jak się okazało, to nie był koniec. Woda nie zdatna do spożywania była ponownie od wtorku (23 sierpnia). – W wyniku przeprowadzenia badań kontrolnych woda na obecną chwilę nie nadaje się do spożycia. Dodatkowo, na niektórych terenach, w skutek wyładowań atmosferycznych, mogą pojawić się braki w jej dostawie, ze względu na uszkodzenie sterowników – mówił Paweł Fyda w rozmowie z „Sądeczaninem”.

W mieście ponownie rozstawione zostały beczkowozy. Przystąpiono także do prac naprawczych i czyszczenia sieci. Wreszcie, w sobotę wszystko wróciło do normy. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Grybowie poinformowało, że woda na terenie całego miasta nadaje się już do spożywania. Miejmy nadzieję, że kolejne awarie nie będą się pojawiały. ([email protected], fot.: Sylwia Siwulska/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu