Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
12/09/2019 - 20:20

Przywrócą połączenie kolejowe Krynica-Jasło? Na tory wyjedzie próbny skład

Wielomiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło-Muszyna-Krynica przyniosły efekt. 28 września na trasę wyjedzie próbny pociąg. W ten sposób Koleje Małopolskie zamierzają zbadać, czy kurs będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych.

W sobotę, 28 września Koleje Małopolskie zbadają, czy połączenie na trasie Jasło-Muszyna-Krynica cieszyć się będzie zainteresowaniem podróżnych. Na razie będzie to jedyny kurs, ale dający nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej inii kursować będą regularnie.

Pomysł uruchomienia połączenia kolejowego: Jasło-Biecz-Gorlice (Zagórzany)-Stróże-Grybów-Nowy Sącz- Krynica, pojawił się dwa lata temu. Wtedy nie znalazł uznania ani władz samorządowych województw małopolskiego i podkarpackiego, ani przewoźników, którzy mogliby obsługiwać to połączenie.

W tym roku Adam Filar, koordynator kampanii KochamKolej.pl powrócił do wcześniej koncepcji. Wnioski poparte rzeczowymi analizami korzyści i ankietą dotyczącą  potencjalnych pasażerów trafiły do obu urzędów marszałkowskich. Dokumenty te wpłynęły na podjęcie decyzji o testowym składzie. 

Kurs obsłuży nowoczesny pojazd Newag Impuls, jeżdżący na trasie Jasło-Kraków. 

Odjazd z Jasła godz. 7.35, przyjazd do Krynicy-Zdroju,  godz. 10.49. Powrót z Krynicy-Zdroju godz. 17.56, przyjazd do Jasła godz. 20.58.

Cena za przejazd Jasło - Muszyna 11,50 PLN, Jasło-Krynica-Zdrój 12,50 PLN, a Jasło-Nowy Sącz 9,50 PLN

Ustawowe zniżki (np. ulga 51% dla studentów czy ulga 37% dla uczniów).

(MK) fot. ilustracyjne aut

Żródło Koleje MałopolskieDziękujemy za przesłanie błędu