Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
13/10/2022 - 11:10

Rośnie potężny budynek pod Sączem. Ściany gotowe, teraz pora na dach. Co będą tu robić?

Obok budynku Szkoły Podstawowej w Miłkowej rośnie w oczach wielka budowla. W tych czterech ścianach będzie mieściła się sala gimnastyczna dla dzieciaków. Ale to nie wszystko, na co czekają uczniowie.

Zobacz również: Przeciekający dach spędzał im sen z powiek. W końcu zrobili z tym porządek

Ściany nowej sali gimnastycznej w Miłkowej (gmina Korzenna) są już gotowe. Budowlańcy pracują nad konstrukcją dachu. Nowy gmach, który pojawi się tuż obok Szkoły Podstawowej w Miłkowej cieszy nauczycieli i dzieci. W tym miejscu będą mogli w pełni cieszyć się zajęciami fizycznymi.

Jak zaznacza Krzysztof Ogorzałek, zastępca wójta gminy Korzenna, prace przy budowie przebiegają zgodnie z planem. Zbliżające się mrozy i zima nie studzą optymizmu wicewójta. – Wykonawca deklaruje, że termin ukończenia obiektu będzie dotrzymany – mówi Ogorzałek.

To może Cię zainteresować: Trwa wojna, mamy kryzys energetyczny. Czeka nas trudna zima. Jak będzie w Korzennej?

Oznacza to, że uczniowie i uczennice jeszcze w tym roku szkolnym będą mogli zagrać na sali gimnastycznej w Miłkowej. Finał tej inwestycji przewidziano na 4 lutego 2023 roku. Ale pełnowymiarowa hala sportowa to nie jedyna rzecz, na którą czekają dzieci.

Oprócz sali gimnastycznej z zapleczem sanitarnym i szatniami, przy szkole w Miłkowej pojawi się też siłownia pod chmurką. Z tych udogodnień korzystać będą mogli nie tylko dzieci, ale wszyscy mieszkańcy gminy Korzenna.

Nie przegap: Chcesz wynająć mieszkanie w Korzennej? Od dziś można składać wnioski

Ponadto, dotychczasowe boisko szkolne zostanie wyremontowane. Na placu pojawi się nowa nawierzchnia, ogrodzenie, oświetlenie i monitoring. To wszystko będzie kosztować gminę około 4,8 milionów złotych. Urząd Gminy dodaje jednak, że aż 4 miliony na ten cel pochodzą z pozyskanych środków zewnętrznych. ([email protected], fot. UG Korzenna)Dziękujemy za przesłanie błędu