Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
24/06/2020 - 15:05

Rytro: opozycja zawsze tak punktuje wójta a absolutorium dali wszyscy

Wójt Jan Kotarba po raz kolejny dostał votum zaufania od ryterskiej rady, która absolutorium udzieliła mu jednogłośnie. Co do tego przekonało opozycję, która przy każdej okazji tak wójta mocno punktuje?

Rytro: opozycja zawsze tak punktuje wójta a absolutorium dali wszyscy

- Myślę, że do radnych najmocniej przemówiła prezentacja raportu o stanie gminy za rok 2019, którą przedstawiłem na początku sesji. Fakty mówią same za siebie – mówi skromnie wójt Jan Kotarba. I dodaje, że swoje zrobiła też jego postawa w kontakcie radnymi, sołtysami i mieszkańcami.

– Moje drzwi są zawsze otwarte. Każdy może przyjść i o coś zapytać albo złożyć o coś wniosek. A ja przyjąłem zasadę, że wszystkich traktuję równo i nikogo nie czaruję, nie kłamię. Jeśli czegoś nie da się załatwić, z różnych przyczyn, to otwarcie to mówię. Ktoś się może najpierw obrazi, ale jak przemyśli, to doceni tę prawdomówność. Tak samo wygląda komunikacja z radnymi. Możemy się prywatnie lubić, albo nie lubić, zgadzać albo nie zgadzać, ale ja zawsze rozmawiam. A jak się mylę, to potrafię się do błędu przyznać i go naprawić. I jestem przekonany, że wynik przy głosowaniu w sprawie absolutorium jest też tego efektem – dodaje.

Zobacz też: Przez powódź ruszyło w Rytrze osuwisko!

A my przypomnijmy, że ryterska opozycja potrafi twardo zamanifestować swoje poglądy na określony temat. Na pierwszej sesji po ogłoszeniu epidemii COVID-19 stawili się radni tylko ze stronnictwa Kotarby. A właśnie na tej sesji trzeba było podjąć niewdzięczną może, ale niezbędną decyzję o wprowadzeniu kolejnej, trzeciej już w tej kadencji podwyżki opłat śmieciowych. O szczegółach w publikacji  Rytro: podwyżka czy koronawirus? Coś wykurzyło radnych z sesji

Pełną treść raportu o stanie gminy na 2019 zamieszczamy TUTAJ a powyżej prezentujemy podsumowanie najważniejsze, czyli dotyczące finansów gminy.

Zaznaczmy też, że gmina Rytro posiada akcje i udziały w następujących spółkach:

1. Sądecka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A z siedzibą 33-300 Nowy Sącz ul. Jagiellońska 14, REGON 492836830 – 5 akcji zwykłych imiennych każda o wartości 1.000,00 zł o łącznej wartości 5.000,00 zł (słownie: pięć tysięcy zł 00/100).

2. Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny RYTRO sp. z o.o. z siedzibą 33-343 Rytro 302, REGON 492910040 – 2.690 udziałów każdy o wartości 500,00 zł o łącznej wartości 1.345.000,00 zł (słownie: jeden milion trzysta czterdzieści pięć tysięcy zł 00/100).

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu