Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 września. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
23/12/2019 - 09:20

Spotkali się na grybowskim rynku, aby złożyć sobie świąteczne życzenia

Jak co roku, łamiąc się opłatkiem, mieszkańcy Grybowa składali sobie świąteczne życzenia.

Bazylika Mniejsza w Grybowie

Na pomysł zorganizowania wigilii dla mieszkańców ziemi grybowskiej wpadł przed pięcioma laty Paweł Fyda, Burmistrz Miasta Grybów. Inicjatywa stała się tradycją. Mieszkańcy co roku spotykają się na płycie grybowskiego rynku, aby połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie zaśpiewać kolędy.

W organizację wydarzenia zaangażowane są zarówno władze jak i mieszkańcy miasta i gminy. Tegoroczna wigilia powstała przy współpracy Burmistrza Miasta Grybów, Miejskiego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie, Ośrodka Pomocy Społecznej w Grybowie, Koła Gospodyń Wiejskich Grybów- Biała Wyżna, oraz uczestników programu senior 60+.

Koło Gospodyń Wiejskich Grybów-Biała Wyżna

W inicjatywę angażowała się również młodzież szkolna. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Grybowie rozdawali mieszkańcom opłatki, a dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Siołkowej umilały mieszkańcom czas piękną oprawą muzyczną.

Dzieci z przedszkola „Pod Topolą” na tę okazję przygotowały dla mieszkańców drobne upominki.

Upominek przygotowany przez dzieci i wychowawców przedszkola "Pod Topolą" w Grybowie

Uroczystość rozpoczął Burmistrz Miasta Grybów- Paweł Fyda, który złożył mieszkańcom ziemi grybowskiej życzenia świąteczne. Ks.prałat Ryszard Sorota, kustosz Bazyliki Mnieszej w Grybowie, wspólnie z uczestnikami wydarzenia odmówił modlitwę dziękczynną za rok 2019, prosząc Boga o opiekę w nadchodzącym 2020 r.

Burmistrz Miasta Grybów i Proboszcz Bazyliki Mniejszej w Grybowie, składają  świąteczne życzenia

Mieszkańcy połamali się opłatkiem życząc sobie zdrowych i spokojnych świąt, oraz wielu łask w nadchodzącym roku. Można było również skosztować wspaniałych potraw. Uczestnicy wigilii zajadali się żurkiem, pysznymi pierogami, oraz wspaniałymi świątecznymi wypiekami.

Choinka na rynku w Grybowie. Ozdoby zostały zrobione przez dzieci z przedszkola "Pod Topolą"(i.niepsuj@sadeczanin.info)

Wigilia na rynku w Grybowie
Mieszkańcy miasta i gminy Grybów składali sobie świąteczne życzenia


Dziękujemy za przesłanie błędu