Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
02/10/2019 - 15:40

Stary Sącz: Trakt św. Kingi ciągle w przebudowie, nadal obowiązują objazdy

Pod koniec lipca drogowcy wkroczyli na plac budowy, by kontynuować przebudowę Traktu św. Kingi. Dziś mamy październik, prace nadal trwają a kierowcy nadal skazani są na objazdy. Dodatkowo są uwagi na temat konieczności przebudowy przepustu, przejazdu kolejowego w tej okolicy.

Pierwszy etap przebudowy Traktu św. Kingi i ulicy Papieskiej zakończył się w październiku zeszłego roku. Wtedy Trakt został poszerzony, powstała wzdłuż niego ścieżka rowerowa oraz większe niż do tej pory zatoki parkingowe wzdłuż ogródków działkowych. Wykonawcą była firma ZIBUD, która teraz prowadzi prace przy kolejnym etapie inwestycji.

Od końca lipca trwa przebudowa drogi na od przejazdu kolejowego wzdłuż boiska sportowego i murów klasztornych do miejsca, gdzie zaczyna się podejście pod klasztorną bramę. Zakryty zostanie również rów melioracyjny a cała droga zostanie poszerzona i powstanie deptak, który połączy się z drogą prowadzącą do Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania „Opoka”.

Zobacz też: Stary Sącz będzie bronił się przed ideologią gender i LGBT rezolucją

Jak wygląda postęp. Na ostatniej sesji burmistrz Jacek Lelek zdawał raport radnym a my przekazujemy go zniecierpliwionym objazdami kierowcom. Dodatkowo burmistrz odniósł się do wniosku złożonego przez radnego Sławomira Szczepaniaka o podjęcie rozmów z PKP PLK w sprawę przebudowy przepustu, przejazdu w okolicy – wspominy Trakt, ulica Bandurskiego.

 – To, co zostało tu jeszcze do zrobienia to przejście przez tory kolejowe. Będziemy tu mieć ładny deptak po jednej i po drugiej stronie. Kiedyś rozmawialiśmy na ten temat z koleją, ale jeszcze raz ponowimy ten wniosek, by kolej uwzględniła go w swoich planach inwestycyjnych. To rzeczywiście byłaby kropka nad i tej całej inwestycji – komentował Lelek.  

Koniec prac remontowych na Trakcie św. Kingi wyznaczono na połowę października.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021