Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
01/11/2020 - 20:35

Uważajcie na Słowacji. Zakaz przemieszczania się dotyczy również turystów!

Jeśli wybierasz się na Słowację lub masz zamiar jechać z Polski przez jej terytorium, od 2 listopada musisz mieć przy sobie zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19. Obowiązek ten dotyczy również rowerzystów, chcących wjechać na terytorium naszego południowego sąsiada z kładek na pogranicznym Popradzie w Andrzejówce, Miliku czy Żegiestowie.

To ważna informacja dla wszystkich wybierających się jesienią z Polski na Słowację. Od wtorku 2 listopada, każdy kto wjeżdża na teren naszego południowego sąsiada musi mieć przy sobie zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19. Granice pozostają nadal otwarte!

Ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się na terytorium całego kraju obowiązują zarówno osoby zamieszkałe w Republice Słowackiej, jak i osoby przebywające w tym kraju czasowo np. w celach turystycznych.

Jeśli więc będziesz chcieć wjechać z Polski na teren Słowacji, korzystając na przykład z kładki rowerowej na Poradzie w Miliku, Żegiestowie i Andrzejówce, również będziesz musieć posiadać przy sobie zaświadczenie o negatywnym wyniku testu.  Zakaz swobodnego przemieszczania się nie obowiązuje od godz. 1 do godz. 5 w nocy. Nie dotyczy niektórych grup osób i sytuacji (szczegóły na stronie gov.pl)

Zasady zachowania się w przestrzeni publicznej i restrykcje sanitarne na terytorium Słowacji aktualizuje Urząd Zdrowia Publicznego. Aktualne zasady wjazdu cudzoziemców na terytorium Republiki Słowackiej: 

(MK) fot. ilustracyjne aut.  Żródło: GOV.plDziękujemy za przesłanie błędu