Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
02/07/2019 - 16:10

Wójt w Gródku nad Dunajcem dostał absolutorium, ale nie wszyscy byli za

I już wszystko jasne. Wójt gminy Gródek nad Dunajcem Józef Tobiasz otrzymał od radnych absolutorium z wykonania budżetu gminy za rok 2018. Radni w swojej ocenie nie byli jednomyślni.

Informacje o planie finansowym, inwestycjach, ochronie środowiska i gospodarce komunalnej, to tylko niektóre zagadnienia, jakie obejmuje raport o stanie gminy za 2018 rok, który podczas ostatniej sesji przedstawił radnym wójt Józef Tobjasz.

czytaj też Co na to radni sejmiku? Igrzyska Europejskie w Małopolsce. Kłopot czy zysk  

Obowiązek sporządzania takiego dokumentu, który muszą przygotować wszystkie samorządy w Polsce wprowadziła ubiegłoroczna nowelizacja ustawy o samorządzie.

Jak zawsze podczas sesji absolutoryjnej kluczowe były kwestie związane z gminnymi finansami.  Ocena założeń budżetowych na rok 2018 została poprzedzona szczegółową analizą i opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji Rewizyjnej Rady Gminy. Uzyskane noty były pozytywne.

Wydatki gródeckiego samorządu w ubiegłym roku zamknęły się kwotą blisko 45 mln złotych przy zrealizowanych dochodach w wysokości 43 mln złotych.

Czytaj też  Sądeckie kontrasty: hotel z pięcioma gwiazdkami, a obok wstyd jak diabli 

Uchwała o udzieleniu wotum zaufania nie została przegłosowana jednogłośnie. Dziewięciu radnych było za, pięciu od głosu się wstrzymało. Absolutorium to jeden z najważniejszych, ustawowych środków kontroli rady gminy nad działalnością wójta.

jagienka.michalik@sadeczanin.info  fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu