Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
03/08/2023 - 11:10

Zauważył unoszące się na wodzie zwłoki. Trwają poszukiwania

Osoba spacerująca w pobliżu wyrobiska żwirowego w Jurkowie, które znajduje się tuż obok kąpieliska "Chorwacja", zauważyła unoszące się na wodzie ciało mężczyzny. Od wczoraj w tym miejscu są prowadzone intensywne poszukiwania, w których biorą udział policjanci i strażacy. Jak na razie nie przyniosły one żadnego efektu. Nikogo nie udało się odnaleźć.

W Jurkowie, w okolicy kąpieliska "Chorwacja", od wczoraj są prowadzone poszukiwania, w których biorą udział policjanci, a także strażacy z Brzeska, Tarnowa, Nowego Sącza i pobliskich jednostek. Służby ratunkowe na równe nogi postawiła osoba, która w środę, około godziny dwudziestej drugiej, spacerując obok wyrobiska żwirowego w Jurkowie, zauważyła unoszące się na wodzie zwłoki mężczyzny. 

- Osoba, która zauważyła zwłoki, oddaliła się na chwilę z miejsca, aby zaalarmować służby ratunkowe, ponieważ nie miała przy sobie telefonu. Gdy po chwili wróciła znów w to samo miejsce, ciała już nie było - powiedział naszej redakcji mł. asp. Grzegorz Kupiec z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. 

Zobacz też Nie żyje Emilka Kantor z Nowego Sącza. Miała zaledwie 19 lat 

Natychmiast zostały wszczęte poszukiwania, które trwały około trzy godziny. Z powodu trudnych warunków, zostały przerwane około godziny pierwszej. Dzisiaj rano zostały wznowione. Strażacy wspólnie ze strażakami przeszukują wyrobisko. Jak na razie poszukiwania nie przyniosły żadnego efektu. 

- Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia dotyczącego jakiegokolwiek zaginięcia - dodaje policjant. ([email protected] Fot. Ilustracyjna OSP Radłów)Dziękujemy za przesłanie błędu