Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
29/04/2024 - 13:10

Kto oprócz Mularczyka? W takim składzie Prawo i Sprawiedliwość idzie u nas do eurowyborów

Zakończył się bój o samorządy, rozpoczyna się walka o europarlament. Kto powalczy o wyjazd do Brukseli z naszego okręgu wyborczego? Karty odkryła już Koalicja Obywatelska. “Radio Kielce” informuje również jak będzie wyglądała pełna lista Prawa i Sprawiedliwości.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Wybory do Parlamentu Europejskiego zbliżają się wielkimi krokami. Polacy do urn udadzą się już 9 czerwca. Łącznie z naszego kraju wybranych zostanie 53 europosłów. Przed nami kolejny gorący okres kampanii wyborczej.

Nasz okręg wyborczy składa się z województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Swoją listę wyborczą oficjalnie zaprezentowała już Koalicja Obywatelska. Znalazła się na niej m.in. wiceprezydent Nowego Sącza - Magdalena Majka. Całość znajdziecie TUTAJ.

Lista Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego

Kto będzie startował z Prawa i Sprawiedliwości? Nazwiska kandydatów podało “Radio Kielce”. Przypomnijmy, że poprzednio partia Jarosława Kaczyńskiego wprowadziła z naszego okręgu 4 osoby - Patryka Jakiego, Ryszarda Legutko, Dominika Tarczyńskiego i Beatę Szydło, która uzyskała najlepszy wynik - ponad 525 tysięcy głosów.

Pięć lat temu na liście był również sądecki poseł Arkadiusz Mularczyk. Wówczas mandatu nie udało mu się wywalczyć. Wydaje się jednak, że teraz jego szanse będą znacznie większe. Ma startować z drugiego miejsca, tuż za byłą premier. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd, źródło: Radio Kielce)

Jak wygląda pełna lista Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu? Szczegóły na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu